yes

Dzieci słyszą w domu, na ulicy niezrozumiałe dla nich słowa, widzą pełne niepokoju oczy bliskich i bywa, że w przedszkolu zadają pytania o wojnę w Ukrainie: Co się dzieje? Kto zaatakował? Co będzie z tymi ludźmi?  Staramy się delikatnie i spokojnie rozmawiać z nimi o tak trudnych sprawach. Klękamy z dziećmi do porannego pacierza, a one modlą się za różne codzienne sprawy, za swoich rodziców, rodziny, czasem za kota i psa. Zawsze jednak proszą Boga o pokój na świecie. Włączamy się w tę pełną mocy i ufności modlitwę dzieci z przedszkola za dzieci z Ukrainy, aby miały szczęśliwe dzieciństwo, o pokój na świecie, o dar pokoju dla Ukrainy. Modlitwa zawsze działa…

Powstała też w przedszkolu specjalna modlitwa, którą napisała dla dzieci Pani Ania, nauczycielka.

Do Ciebie, Boże, serca swe wznosimy

i o pokój dla świata całego prosimy.

Miej w opiece wszystkich cierpiących w Ukrainie!

Daj im pocieszenie, spraw, niech zło przeminie.

Pomódlmy się razem z dziećmi.

Obrazek narysowała Hania z przedszkola, lat 6.

Kategorie
„Leć rakieto – o tym, jak Maluszki w kosmos się wybrały”
Ferie trwają w najlepsze, jedni jadą do babci, inni do egzotycznych krajów, a jeszcze inni
Szopki krakowskie
25 stycznia przedszkolaki z najstarszej grupy pojechały na wycieczkę (zaległą z grudnia) do Muzeum Krakowa
Msza Święta – II półrocze 2023
Terminy Mszy Świętych w II półroczu roku szkolnego 2022/2023, odprawianych dla dzieci i ich rodzin
Dzień Babci i Dziadka u Starszaków
“My mamy Babcie, Babcie nas mają, więc im życzenia wnuczki i wnuki składają….”“Dziadku drogi jak