yes

Dzieci słyszą w domu, na ulicy niezrozumiałe dla nich słowa, widzą pełne niepokoju oczy bliskich i bywa, że w przedszkolu zadają pytania o wojnę w Ukrainie: Co się dzieje? Kto zaatakował? Co będzie z tymi ludźmi?  Staramy się delikatnie i spokojnie rozmawiać z nimi o tak trudnych sprawach. Klękamy z dziećmi do porannego pacierza, a one modlą się za różne codzienne sprawy, za swoich rodziców, rodziny, czasem za kota i psa. Zawsze jednak proszą Boga o pokój na świecie. Włączamy się w tę pełną mocy i ufności modlitwę dzieci z przedszkola za dzieci z Ukrainy, aby miały szczęśliwe dzieciństwo, o pokój na świecie, o dar pokoju dla Ukrainy. Modlitwa zawsze działa…

Powstała też w przedszkolu specjalna modlitwa, którą napisała dla dzieci Pani Ania, nauczycielka.

Do Ciebie, Boże, serca swe wznosimy

i o pokój dla świata całego prosimy.

Miej w opiece wszystkich cierpiących w Ukrainie!

Daj im pocieszenie, spraw, niech zło przeminie.

Pomódlmy się razem z dziećmi.

Obrazek narysowała Hania z przedszkola, lat 6.

Kategorie
29 września – Wycieczka Starszaków
Na dziś starszaki zaplanowały sobie wycieczkę w celu zwiedzania najważniejszych obiektów Krakowa w okolicy Rynku
MSZA ŚWIĘTA
Msze Święte dla dzieci i rodziców będą odprawiane w drugie niedziele miesiąca o godzinie 11.00
Mobilna Filharmonia
Dziś Mobilna Filharmonia zagrała pierwszy koncert w przedszkolu w roku szkolnym 2022-23. Muzyka, taniec, historia,
Międzynarodowy Dzień Kropki
Święto kreatywności, odwagi i zabaw… W naszym przedszkolu do Dnia Kropki dzieci przygotowywały się już