yes

Dzieci słyszą w domu, na ulicy niezrozumiałe dla nich słowa, widzą pełne niepokoju oczy bliskich i bywa, że w przedszkolu zadają pytania o wojnę w Ukrainie: Co się dzieje? Kto zaatakował? Co będzie z tymi ludźmi?  Staramy się delikatnie i spokojnie rozmawiać z nimi o tak trudnych sprawach. Klękamy z dziećmi do porannego pacierza, a one modlą się za różne codzienne sprawy, za swoich rodziców, rodziny, czasem za kota i psa. Zawsze jednak proszą Boga o pokój na świecie. Włączamy się w tę pełną mocy i ufności modlitwę dzieci z przedszkola za dzieci z Ukrainy, aby miały szczęśliwe dzieciństwo, o pokój na świecie, o dar pokoju dla Ukrainy. Modlitwa zawsze działa…

Powstała też w przedszkolu specjalna modlitwa, którą napisała dla dzieci Pani Ania, nauczycielka.

Do Ciebie, Boże, serca swe wznosimy

i o pokój dla świata całego prosimy.

Miej w opiece wszystkich cierpiących w Ukrainie!

Daj im pocieszenie, spraw, niech zło przeminie.

Pomódlmy się razem z dziećmi.

Obrazek narysowała Hania z przedszkola, lat 6.

Kategorie
Msza Święta 2023-2024
Msze Święte dla dzieci i rodzin, niedziela 11.00 10 września 8 października 12 listopada 10
Akcja ogólnopolska – Sprzątanie świata
Dzieci z naszego przedszkola biorą udział w akcji Sprzątanie świata – Polska. Mamy rękawice, worki
Życzenia Jacka Majchrowskiego Prezydenta Miasta na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi, Drodzy Uczniowie i Rodzice, Wszyscy, dla których
Legioneloza – co warto wiedzieć?
https://www.gov.pl/web/wsse-krakow/legioneloza—co-warto-wiedziec