Wspaniały wiosenny festiwal przygotowany przez nauczycieli z dziećmi z najstarszej grupy sprawił, że sezon wiosenny uważamy za otwarty. Marzanny na pięknej dekoracji pozostały w formie i nic im nie grozi, a przez podwórko przeleciał pierwszy, żółty jak cytryna, motyl. Starszaki zatańczyły polkę, towarzyszyły instrumentalnie do Walca kwiatów Czajkowskiego i  zaśpiewały piosenkę: Wiosna w błękitnej sukience. Otrzymały brawa i pochwały, i szczery podziw od dzieci z całego przedszkola.

– Co to jest wiosna – padło na końcu pytanie.

– Wiosna sprawia, że topnieją lody i pąki rosną na drzewach.

– Wiosna, to taki ktoś, kto sprawia, że jest ciepło.

– Wiosna to po prostu pora roku, która nadchodzi po zimie  – uśmiecha się dziewczynka od Starszaków.