yes

Uprzedzając dzień św. Kazimierza delegacja dzieci z przedszkola wraz z nauczycielkami wybrała się do matki Kazimiery Gołębiowskiej z imieninowymi życzeniami. W składzie delegacji znalazły się dzieci i nauczycielki z każdego oddziału. Przygotowano z tej okazji kolorowe kwiaty z papieru, artystyczną ramkę z dziecięcym obrazkiem przedstawiającym Ojca Gwidona, wiersze, piosenkę i słodycze. Goście zostali podjęci przez Przełożoną Generalną w klasztornej rozmównicy. Bardzo wszystkim smakowały soki i ciasto pieczone przez siostry. Prowadzono też miłe rozmowy przy stole. Po poczęstunku matka zaprowadziła dzieci do kościoła św. Tomasza. Dzieci widząc na ścianie obraz Ojca Gwidona, zaśpiewały radośnie: Pobłogosław Ojcze Gwidonie.

Matka Generalna reprezentuje Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego, które jest Organem Prowadzącym nasze przedszkole.

 

Kategorie
Dzień świętości życia
Obchodzony zwykle dnia 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Mary Pannie Dzień Świętości Życia, w
Ptaki. Wiosenne.
Ptaki nie ruszają się z gniazd. Jakby były z plasteliny. Z pracowni plastycznej Starszaków. Podziwiamy,
Zawód ratujący życie
Dziś na zajęcia do starszaków przyszła Mama Emilki. Weszła do sali ubrana w biały fartuch
5 x wiosna
Wiosna z dnia na dzień się zmienia. Może o to chodzi w tych dziecięcych obrazkach?