yes

Uprzedzając dzień św. Kazimierza delegacja dzieci z przedszkola wraz z nauczycielkami wybrała się do matki Kazimiery Gołębiowskiej z imieninowymi życzeniami. W składzie delegacji znalazły się dzieci i nauczycielki z każdego oddziału. Przygotowano z tej okazji kolorowe kwiaty z papieru, artystyczną ramkę z dziecięcym obrazkiem przedstawiającym Ojca Gwidona, wiersze, piosenkę i słodycze. Goście zostali podjęci przez Przełożoną Generalną w klasztornej rozmównicy. Bardzo wszystkim smakowały soki i ciasto pieczone przez siostry. Prowadzono też miłe rozmowy przy stole. Po poczęstunku matka zaprowadziła dzieci do kościoła św. Tomasza. Dzieci widząc na ścianie obraz Ojca Gwidona, zaśpiewały radośnie: Pobłogosław Ojcze Gwidonie.

Matka Generalna reprezentuje Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego, które jest Organem Prowadzącym nasze przedszkole.

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do