yes

Dziś całe przedszkole wzięło udział w akcji “Sprzątamy dla Polski”. Zaraz po śniadaniu, po wprowadzeniu dzieci w temat i cel naszych działań, przy pięknej, słonecznej pogodzie (a cały tydzień było zimno i deszczowo) przeszliśmy do działania. Każda grupa zaopatrzona w rękawice i kolorowe (dla ułatwienia segregacji śmieci) worki na śmieci ruszyła w innym kierunku osiedla. Śmiem przypuszczać, że nikt z dorosłych nie wyobraża sobie, ile dzieci miały radości ze znalezienia każdego odpadu i umieszczenia w odpowiednim worku. Okiem obserwatora patrzącego z okna, można by było powiedzieć, że przedszkolaki dobrze się bawiły. A przy okazji były edukowane. Z workami pełnymi śmieci grupa starszaków została zaproszona do MDKu na warsztaty plastyczno-techniczne, prowadzone przez Panią Paulinę Wachowską. Przedszkolaki usiadły za stołem na którym były przygotowane: farby akrylowe, pędzle, nożyczki, patyczki, naklejki i kartony po mleku (umyte). Pani Paulina w kilku zdaniach podała instrukcję działania i wszyscy z radością wzięli się do wykonania karmnika. Po godzinie starania każdy z dumą patrzył na swoje dzieło, które powstało z niepotrzebnego kartonu, który mógł się znaleźć w worku na śmieci. Po takim działaniu każde dziecko z łatwością zapamięta znaczenie słowa “recykling”.

s. Eligia Alina Ryniak, nauczycielka oddziału III

 

Kategorie
Kreatywne starszaki
Kreatywność! Cóż to takiego? W czym a może czym się wyraża? Jak ją sprawdzić? Kto
Msza Święta z udziałem dzieci
Intencja Mszy Świętej: Trwając w oczekiwaniu na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, prosimy za personel przedszkola,
Nowenna
Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlimy się razem z dziećmi odmawiając Koronkę ku
Zapraszamy na Mszę Świętą
Dnia 21 maja 2023 roku w niedzielę o godzinie 11.00 spotkajmy się na kolejnej Mszy