Dziś w przedszkolu odbyło się wcześniej niż tradycyjnie w Wielką Sobotę, poświęcenie pokarmów. Chcemy, aby dzieci wzięły udział w tym obrzędzie, a potem zabrały z przedszkola koszyki jako świąteczny dar dla rodziny z najlepszymi życzeniami. W tym roku spotkanie odbyło się o godzinie 11.00. Wśród odświętnie ubranych dzieci słychać było szepty na temat tego co stoi na stołach. Zanim ojciec Kazimierz rozpoczął modlitwę, dzieci zaśpiewały piosenkę: Wszystko, co w koszyczku mam. Potem nastąpiły modlitwy, błogosławieństwo pokarmów, obfite (bardzo) kropienie wodą święconą i znów radosna piosenka: Gdy śpiewam “Alleluja”. Teraz głos zabrała siostra dyrektor i złożyła życzenia świąteczne z zapewnieniem o modlitwie. Dzieci zaśpiewały jeszcze jedną piosenkę, którą przygotowały: Życzenie. Pięknie wyrecytowane wiersze dopełniłyby uroczystości, gdyby nie to, że na stole tuż przy kropielnicy stały jeszcze dwa talerze jajek przygotowanych do podzielenia się nimi, co też uczyniono. Teraz można było zabrać koszyczki i pooglądać zawartość.

Uroczystości przedszkolne są piękne i ich atmosfery nie da się opisać słowami.