yes

Dziś w przedszkolu odbyło się wcześniej niż tradycyjnie w Wielką Sobotę, poświęcenie pokarmów. Chcemy, aby dzieci wzięły udział w tym obrzędzie, a potem zabrały z przedszkola koszyki jako świąteczny dar dla rodziny z najlepszymi życzeniami. W tym roku spotkanie odbyło się o godzinie 11.00. Wśród odświętnie ubranych dzieci słychać było szepty na temat tego co stoi na stołach. Zanim ojciec Kazimierz rozpoczął modlitwę, dzieci zaśpiewały piosenkę: Wszystko, co w koszyczku mam. Potem nastąpiły modlitwy, błogosławieństwo pokarmów, obfite (bardzo) kropienie wodą święconą i znów radosna piosenka: Gdy śpiewam “Alleluja”. Teraz głos zabrała siostra dyrektor i złożyła życzenia świąteczne z zapewnieniem o modlitwie. Dzieci zaśpiewały jeszcze jedną piosenkę, którą przygotowały: Życzenie. Pięknie wyrecytowane wiersze dopełniłyby uroczystości, gdyby nie to, że na stole tuż przy kropielnicy stały jeszcze dwa talerze jajek przygotowanych do podzielenia się nimi, co też uczyniono. Teraz można było zabrać koszyczki i pooglądać zawartość.

Uroczystości przedszkolne są piękne i ich atmosfery nie da się opisać słowami.

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Alfabet logopedyczny w listopadzie
Na stronie Logopedia dodano nową relację z realizacji projektu logopedycznego w przedszkolu.
Minął tydzień
W ostatnim tygodniu u starszaków rozmawialiśmy o budowie ciała człowieka. Poznawaliśmy, gdzie się znajduje kolano,
Z kolejną wizytą w Bibliotece Głównej…
Udało się dotrzeć na czas, choć droga do pokonania nie jest krótka. W bibliotece przywitał
W świecie wyobraźni
Miniony tydzień w grupie starszaków przebiegał pod hasłem: “W świecie wyobraźni”. Staraliśmy się rozwijać wyobraźnię
Dwa domy
Listopad 2023
Krakowiaczek
Listopad 2023