yes

Przedszkolaki z grupy III w poniedziałek 17 kwietnia były na wystawie tematycznej „Polskie tradycje Wielkanocne”, a konkretnie: kartki, pisanki i kulinaria. Wystawa jest do obejrzenia w MDK-u, a większość eksponatów należy do zbiorów Mieczysława Czytajło, dyrektora MDK-u. Przewodniczką po wystawie była Pani Paulina, która bardzo fachowo z pedagogicznym talentem oprowadziła dzieci po wystawie. Starszaki z wielkim zainteresowaniem słuchały o rodzajach pisanek: z drewna, ze styropianu i z wydmuszek oraz sposobach ich wykonania przez farbowanie, naklejanie i skrobanie. Zbiór kartek świątecznych również zachwycił oczy przedszkolaków, które nie mogły uwierzyć, że są malowane ręcznie. Dzieci umiejętnie opisały różnice pomiędzy kartkami współczesnymi, a tymi sprzed kilkudziesięciu lat. Niektórzy długo stali przed gablotą ze zdjęciami przedstawiającymi proces robienia szynki. Tradycyjne pokarmy ze stołu wielkanocnego wzbudzały zachwyt, jak również zastawa sztućców z XIX wieku czy formy na babki. Na końcu czekała nas miła niespodzianka: pani Paulina przyniosła trzy pisanki farbowane kurkumą, cebulą i malwą, i zademonstrowała sposób skrobania wzorów „według zasady północ – południe, wschód – zachód”. Chętne i odważne dzieci próbowały swoich możliwości w skrobaniu. Wszystkich, którzy jeszcze nie obejrzeli wystawy zachęcamy, czynna jest do dnia 30 kwietnia.

s. Eligia Ryniak, nauczycielka oddziału III

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Logopedia
Zaktualizowano wpis: https://przedszkole3kanoniczki.pl/logopedia/
Msza Święta – 26 maja 2024
Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejną Mszę Świętą celebrowaną w kaplicy Sióstr w intencji zamówionej
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest Patronalną Uroczystością Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego odprawiliśmy
Ogólnopolski konkurs tańca towarzyskiego
12 maja dwanaścioro dzieci z najstarszej grupy wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie tańca towarzyskiego –
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców
Nabór uzupełniający
Są jeszcze wolne miejsca. Od dnia 23 kwietnia 2024 roku przedszkole prowadzi nabór uzupełniający na