yes

Przedszkolaki z grupy III w poniedziałek 17 kwietnia były na wystawie tematycznej „Polskie tradycje Wielkanocne”, a konkretnie: kartki, pisanki i kulinaria. Wystawa jest do obejrzenia w MDK-u, a większość eksponatów należy do zbiorów Mieczysława Czytajło, dyrektora MDK-u. Przewodniczką po wystawie była Pani Paulina, która bardzo fachowo z pedagogicznym talentem oprowadziła dzieci po wystawie. Starszaki z wielkim zainteresowaniem słuchały o rodzajach pisanek: z drewna, ze styropianu i z wydmuszek oraz sposobach ich wykonania przez farbowanie, naklejanie i skrobanie. Zbiór kartek świątecznych również zachwycił oczy przedszkolaków, które nie mogły uwierzyć, że są malowane ręcznie. Dzieci umiejętnie opisały różnice pomiędzy kartkami współczesnymi, a tymi sprzed kilkudziesięciu lat. Niektórzy długo stali przed gablotą ze zdjęciami przedstawiającymi proces robienia szynki. Tradycyjne pokarmy ze stołu wielkanocnego wzbudzały zachwyt, jak również zastawa sztućców z XIX wieku czy formy na babki. Na końcu czekała nas miła niespodzianka: pani Paulina przyniosła trzy pisanki farbowane kurkumą, cebulą i malwą, i zademonstrowała sposób skrobania wzorów „według zasady północ – południe, wschód – zachód”. Chętne i odważne dzieci próbowały swoich możliwości w skrobaniu. Wszystkich, którzy jeszcze nie obejrzeli wystawy zachęcamy, czynna jest do dnia 30 kwietnia.

s. Eligia Ryniak, nauczycielka oddziału III

Kategorie
Kreatywne starszaki
Kreatywność! Cóż to takiego? W czym a może czym się wyraża? Jak ją sprawdzić? Kto
Msza Święta z udziałem dzieci
Intencja Mszy Świętej: Trwając w oczekiwaniu na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, prosimy za personel przedszkola,
Nowenna
Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlimy się razem z dziećmi odmawiając Koronkę ku
Zapraszamy na Mszę Świętą
Dnia 21 maja 2023 roku w niedzielę o godzinie 11.00 spotkajmy się na kolejnej Mszy