yes

22 czerwca od wczesnych godzin porannych w grupie starszaków panował podniosły nastrój. Dlaczego? Przedszkolaki wiedziały, że nadszedł ten dzień do którego się przygotowywali – dzień pożegnania absolwentów. W godzinach przedpołudniowych do sali starszaków zawitały przedszkolaki z grupy I i II pożegnać tych, którzy po wakacjach już nie wrócą, ponieważ pójdą do szkoły. Młodsi koledzy i koleżanki pięknie zaśpiewali i wręczyli samodzielnie wykonane prezenty. Po południu w obecności rodziców i rodzeństwa starszaki przedstawiły program artystyczny: wiersze, piosenki i tańce. Po nich nastąpił bardzo ważny moment dnia: Siostra Dyrektor gratulując, wręczała dyplom ukończenia przedszkola, pamiątkowe tablo i piękną książeczkę pt.: „Mój Anioł Stróż”. Dzieci podchodziły z bardziej lub mniej ukrywanym wzruszeniem, a niektórym, to nawet łezka w oku się zakręciła. Później rodzice wyrazili swoje podziękowanie.

Ogromną niespodzianką dla dzieci był teatr w wykonaniu rodziców, którzy w tajemnicy przygotowali przedstawienie pt. „Zagadkowa szkoła” autorstwa s. Dyrektor. Była radość, dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Zwieńczeniem dnia był piknik na placu przedszkolnym przygotowany przez rodziców dla dzieci.

S. Eligia Alina Ryniak, nauczycielka oddziału III

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do