Naszą przygodę z przyrodą rozpoczęliśmy od kolorowych kwiatów znanych i nieznanych. Spacerowaliśmy po alejkach wśród zielonych drzew podziwiając kolory lata. Atrakcją oczywiście była fontanna i to, co dzieci lubią najbardziej na wycieczce, czyli jedzenie. Połączyliśmy więc jedno z drugim. Po odpoczynku, nasyceni i napojeni udaliśmy się do szklarni nazwanej „jubileuszową”. Chodziliśmy pod wysokimi palmami i ogromnym dzikim bananowcem. Zobaczyliśmy jak wygląda kakaowiec i jego owoce podobne do dużych cytryn. Podziwialiśmy małe banany na różowym bananowcu – inne niż te, które jemy na co dzień. Widzieliśmy rosnący ryż, drzewo ananasowe, a nawet rośliny mięsożerne. Czas upłynął nam wesoło i szybko. Szczęśliwie wróciliśmy do przedszkola i okazało się, że niektóre dzieci o wyjątkowej kondycji, miały jeszcze ochotę na zabawę na podwórku. Jednak zmęczenie pozostałych dzieci i godzina obiadowa wskazywały na konieczność posiłku i zasłużonego odpoczynku.

s. Marlena Siuta i s. Daniela Ramian, nauczycielki oddziału II