yes

Naszą przygodę z przyrodą rozpoczęliśmy od kolorowych kwiatów znanych i nieznanych. Spacerowaliśmy po alejkach wśród zielonych drzew podziwiając kolory lata. Atrakcją oczywiście była fontanna i to, co dzieci lubią najbardziej na wycieczce, czyli jedzenie. Połączyliśmy więc jedno z drugim. Po odpoczynku, nasyceni i napojeni udaliśmy się do szklarni nazwanej „jubileuszową”. Chodziliśmy pod wysokimi palmami i ogromnym dzikim bananowcem. Zobaczyliśmy jak wygląda kakaowiec i jego owoce podobne do dużych cytryn. Podziwialiśmy małe banany na różowym bananowcu – inne niż te, które jemy na co dzień. Widzieliśmy rosnący ryż, drzewo ananasowe, a nawet rośliny mięsożerne. Czas upłynął nam wesoło i szybko. Szczęśliwie wróciliśmy do przedszkola i okazało się, że niektóre dzieci o wyjątkowej kondycji, miały jeszcze ochotę na zabawę na podwórku. Jednak zmęczenie pozostałych dzieci i godzina obiadowa wskazywały na konieczność posiłku i zasłużonego odpoczynku.

s. Marlena Siuta i s. Daniela Ramian, nauczycielki oddziału II

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Logopedia
Zaktualizowano wpis: https://przedszkole3kanoniczki.pl/logopedia/
Msza Święta – 26 maja 2024
Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejną Mszę Świętą celebrowaną w kaplicy Sióstr w intencji zamówionej
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest Patronalną Uroczystością Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego odprawiliśmy
Ogólnopolski konkurs tańca towarzyskiego
12 maja dwanaścioro dzieci z najstarszej grupy wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie tańca towarzyskiego –
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców
Nabór uzupełniający
Są jeszcze wolne miejsca. Od dnia 23 kwietnia 2024 roku przedszkole prowadzi nabór uzupełniający na