yes

Naszą przygodę z przyrodą rozpoczęliśmy od kolorowych kwiatów znanych i nieznanych. Spacerowaliśmy po alejkach wśród zielonych drzew podziwiając kolory lata. Atrakcją oczywiście była fontanna i to, co dzieci lubią najbardziej na wycieczce, czyli jedzenie. Połączyliśmy więc jedno z drugim. Po odpoczynku, nasyceni i napojeni udaliśmy się do szklarni nazwanej „jubileuszową”. Chodziliśmy pod wysokimi palmami i ogromnym dzikim bananowcem. Zobaczyliśmy jak wygląda kakaowiec i jego owoce podobne do dużych cytryn. Podziwialiśmy małe banany na różowym bananowcu – inne niż te, które jemy na co dzień. Widzieliśmy rosnący ryż, drzewo ananasowe, a nawet rośliny mięsożerne. Czas upłynął nam wesoło i szybko. Szczęśliwie wróciliśmy do przedszkola i okazało się, że niektóre dzieci o wyjątkowej kondycji, miały jeszcze ochotę na zabawę na podwórku. Jednak zmęczenie pozostałych dzieci i godzina obiadowa wskazywały na konieczność posiłku i zasłużonego odpoczynku.

s. Marlena Siuta i s. Daniela Ramian, nauczycielki oddziału II

 

Kategorie
Msza Święta 2023-2024
Msze Święte dla dzieci i rodzin, niedziela 11.00 10 września 8 października 12 listopada 10
Akcja ogólnopolska – Sprzątanie świata
Dzieci z naszego przedszkola biorą udział w akcji Sprzątanie świata – Polska. Mamy rękawice, worki
Życzenia Jacka Majchrowskiego Prezydenta Miasta na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi, Drodzy Uczniowie i Rodzice, Wszyscy, dla których
Legioneloza – co warto wiedzieć?
https://www.gov.pl/web/wsse-krakow/legioneloza—co-warto-wiedziec