yes

Na dziś starszaki zaplanowały sobie wycieczkę w celu zwiedzania najważniejszych obiektów Krakowa w okolicy Rynku Głównego aby rozbudzić zainteresowanie zabytkami i historią naszego miasta. Niestety od samego rana było pochmurno i spacer po Krakowie przy mżawce nie byłby przyjemny. Ponieważ dzieci przyszły przygotowane i zaopatrzone w plecaki, postanowiliśmy zmienić trasę wycieczki, a pomógł nam w tym patron dnia dzisiejszego święty Michał Archanioł. Zmieniliśmy kierunek i tak dojechaliśmy tramwajem na ul. Skałeczną do bazyliki św. Michała Archanioła i św. Stanisława. Starszaki pobożnie modliły się ze wzrokiem utkwionym w przepiękny obraz  Michała Archanioła. Zwiedzaliśmy kryptę z sarkofagami znanych i wybitnych Polaków (min. Czesław Miłosz, Ignacy Kraszewski). Był też czas na spacer po ogrodach Ojców Paulinów i na przekąskę.

s. Eligia Ryniak

nauczycielka oddziału III

Kategorie
LEGENDY KRAKOWSKIE
W mroźny poniedziałkowy dzień starszaki po raz kolejny wybrały się na wycieczkę na Rynek Główny
Sztuka
Gdy nastały szare listopadowe dni w grupie starszaków realizowałam temat tygodnia:„Mali artyści”. W poniedziałkowy poranek
Msza Święta
Raz w miesiącu w drugą niedzielę w naszej klasztornej kaplicy przedszkolaki, ich rodziny i siostry
Kwiaty Polskiego Narodu
Dziś świętowaliśmy rocznicę Odzyskania Niepodległości. Bogaty program stanowiły: 1. Koncert Mobilnej Filharmonii – utwory patriotyczne.