yes

Na dziś starszaki zaplanowały sobie wycieczkę w celu zwiedzania najważniejszych obiektów Krakowa w okolicy Rynku Głównego aby rozbudzić zainteresowanie zabytkami i historią naszego miasta. Niestety od samego rana było pochmurno i spacer po Krakowie przy mżawce nie byłby przyjemny. Ponieważ dzieci przyszły przygotowane i zaopatrzone w plecaki, postanowiliśmy zmienić trasę wycieczki, a pomógł nam w tym patron dnia dzisiejszego święty Michał Archanioł. Zmieniliśmy kierunek i tak dojechaliśmy tramwajem na ul. Skałeczną do bazyliki św. Michała Archanioła i św. Stanisława. Starszaki pobożnie modliły się ze wzrokiem utkwionym w przepiękny obraz  Michała Archanioła. Zwiedzaliśmy kryptę z sarkofagami znanych i wybitnych Polaków (min. Czesław Miłosz, Ignacy Kraszewski). Był też czas na spacer po ogrodach Ojców Paulinów i na przekąskę.

s. Eligia Ryniak

nauczycielka oddziału III

Kategorie
Msza Święta 2023-2024
Msze Święte dla dzieci i rodzin, niedziela 11.00 10 września 8 października 12 listopada 10
Akcja ogólnopolska – Sprzątanie świata
Dzieci z naszego przedszkola biorą udział w akcji Sprzątanie świata – Polska. Mamy rękawice, worki
Życzenia Jacka Majchrowskiego Prezydenta Miasta na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi, Drodzy Uczniowie i Rodzice, Wszyscy, dla których
Legioneloza – co warto wiedzieć?
https://www.gov.pl/web/wsse-krakow/legioneloza—co-warto-wiedziec