yes

Na dziś starszaki zaplanowały sobie wycieczkę w celu zwiedzania najważniejszych obiektów Krakowa w okolicy Rynku Głównego aby rozbudzić zainteresowanie zabytkami i historią naszego miasta. Niestety od samego rana było pochmurno i spacer po Krakowie przy mżawce nie byłby przyjemny. Ponieważ dzieci przyszły przygotowane i zaopatrzone w plecaki, postanowiliśmy zmienić trasę wycieczki, a pomógł nam w tym patron dnia dzisiejszego święty Michał Archanioł. Zmieniliśmy kierunek i tak dojechaliśmy tramwajem na ul. Skałeczną do bazyliki św. Michała Archanioła i św. Stanisława. Starszaki pobożnie modliły się ze wzrokiem utkwionym w przepiękny obraz  Michała Archanioła. Zwiedzaliśmy kryptę z sarkofagami znanych i wybitnych Polaków (min. Czesław Miłosz, Ignacy Kraszewski). Był też czas na spacer po ogrodach Ojców Paulinów i na przekąskę.

s. Eligia Ryniak

nauczycielka oddziału III

Kategorie
Dzień świętości życia
Obchodzony zwykle dnia 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Mary Pannie Dzień Świętości Życia, w
Ptaki. Wiosenne.
Ptaki nie ruszają się z gniazd. Jakby były z plasteliny. Z pracowni plastycznej Starszaków. Podziwiamy,
Zawód ratujący życie
Dziś na zajęcia do starszaków przyszła Mama Emilki. Weszła do sali ubrana w biały fartuch
5 x wiosna
Wiosna z dnia na dzień się zmienia. Może o to chodzi w tych dziecięcych obrazkach?