yes

Na dziś starszaki zaplanowały sobie wycieczkę w celu zwiedzania najważniejszych obiektów Krakowa w okolicy Rynku Głównego aby rozbudzić zainteresowanie zabytkami i historią naszego miasta. Niestety od samego rana było pochmurno i spacer po Krakowie przy mżawce nie byłby przyjemny. Ponieważ dzieci przyszły przygotowane i zaopatrzone w plecaki, postanowiliśmy zmienić trasę wycieczki, a pomógł nam w tym patron dnia dzisiejszego święty Michał Archanioł. Zmieniliśmy kierunek i tak dojechaliśmy tramwajem na ul. Skałeczną do bazyliki św. Michała Archanioła i św. Stanisława. Starszaki pobożnie modliły się ze wzrokiem utkwionym w przepiękny obraz  Michała Archanioła. Zwiedzaliśmy kryptę z sarkofagami znanych i wybitnych Polaków (min. Czesław Miłosz, Ignacy Kraszewski). Był też czas na spacer po ogrodach Ojców Paulinów i na przekąskę.

s. Eligia Ryniak

nauczycielka oddziału III

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Zajęcia z położną
  Przygotowując się do obchodów Dnia Świętości Życia, zaprosiliśmy na zajęcia do grupy maluszków mamę
Maluchy w świecie książek
W grupie maluszków przez cały tydzień od 2 do 5 kwietnia wszystkie zajęcia dotyczyły książek.
Życzenia świąteczne
Na Święta Paschalne s. Adriana i cała kadra przedszkola życzy radosnych spotkań z Jezusem Zmartwychwstałym,
Święcenie pokarmów w przedszkolu
Tradycyjnie w Wielką Środę odbywa się w przedszkolu święcenie pokarmów. W tym dniu brakowało tylko
Królowa Śniegu – spektakl muzyczny
Dziś w Kinie Kijów przedszkolaki z oddziału II i III oglądały baśń muzyczną Królowa Śniegu.
Informacje
Drodzy Rodzice 26 marca 2024 – Starszaki Średniaki jadą do Kina Kijów na spektakl muzyczny