Dziś o godzinie 10.00 spotkaliśmy się w kaplicy Sióstr, by uczestniczyć we Mszy Świętej na rozpoczęcie roku w przedszkolu.

Intencja: O błogosławieństwo Boże dla dzieci, rodziców i personelu przedszkola w nowym roku szkolnym 2022/2023.

Mszę Świętą odprawił Jezuita O. Kazimierz. W czasie kazania mówił o mądrości i nauce. Między innymi zapytał dzieci:

– Czy znacie mądrego człowieka?
Dzieci od razu wiedziały, że chodzi i Tatę i Mamę. I o Ciocię.

– A poza rodziną jest ktoś taki?
– Pan Jezus!
– Dzieci dobrze wiedzą o kogo chodzi. Po trzech minutach można kazanie zakończyć – uśmiechnął się kapłan. – A czy wiecie od kogo można się mądrości uczyć?
– Od Pana Boga – dzieci były w temacie.
– Czy bezpośrednio od Boga zdobywamy mądrość, czy jest jeszcze ktoś, kto nas uczy mądrości  – dopytuje ksiądz.
– Trzeba się uczyć…
– Właśnie! Od rodziców. Oni uczyli was chodzić, mówić. A w przedszkolu też będziecie się uczyć. Od nauczycieli od innych dzieci. A Pan Bóg nas uczy jak żyć mądrze przeżyć życie. Apostołowie łowili ryby, a nic nie złowili. Pan Jezus jednak każe im zarzucić sieci. Warto słuchać Pana Jezusa wtedy będziemy szczęśliwi. Ludzie przekazują sobie mądrość Pana Boga. Dziękujemy Panu Bogu z tę mądrość.

(tekst kazania nieautoryzowany)

29 września – Wycieczka Starszaków
Na dziś starszaki zaplanowały sobie wycieczkę w celu zwiedzania najważniejszych obiektów Krakowa w okolicy Rynku
MSZA ŚWIĘTA