Za nami dni adaptacyjne najmłodszej grupy przedszkolnej – Maluszków. Na dzieci, które wraz z rodzicami przyszły poznać lub przypomnieć sobie jak to jest w przedszkolu, czekały: s. Adriana – dyrektor przedszkola, s. Mariola, s. Franciszka oraz pani Ania – nauczycielki pracujące w grupie. Zajęcia adaptacyjne zostały tak zaplanowane, aby poprzez różnego rodzaju aktywności i zabawy integracyjne umożliwić dzieciom poznanie pomieszczeń przedszkolnych w których będą  przebywać, wzajemne poznanie się  dzieci i nauczycielek oraz  przekazać najważniejsze  informacje związane z dalszym procesem adaptacji i organizacją pracy przedszkola. Były więc powitania z piosenką, gra na instrumentach, maszerowanie, zabawy z chustą animacyjną, wspólne ozdabianie naszego kartonowego przedszkola, wspólne posiłki, a przede wszystkim zabawy swobodne w sali. Dzięki wielkiej odwadze i zaangażowaniu wszystkich czas ten upłynął bardzo szybko, owocnie i przyjemnie.

Anna Drozdowska