yes

Za nami dni adaptacyjne najmłodszej grupy przedszkolnej – Maluszków. Na dzieci, które wraz z rodzicami przyszły poznać lub przypomnieć sobie jak to jest w przedszkolu, czekały: s. Adriana – dyrektor przedszkola, s. Mariola, s. Franciszka oraz pani Ania – nauczycielki pracujące w grupie. Zajęcia adaptacyjne zostały tak zaplanowane, aby poprzez różnego rodzaju aktywności i zabawy integracyjne umożliwić dzieciom poznanie pomieszczeń przedszkolnych w których będą  przebywać, wzajemne poznanie się  dzieci i nauczycielek oraz  przekazać najważniejsze  informacje związane z dalszym procesem adaptacji i organizacją pracy przedszkola. Były więc powitania z piosenką, gra na instrumentach, maszerowanie, zabawy z chustą animacyjną, wspólne ozdabianie naszego kartonowego przedszkola, wspólne posiłki, a przede wszystkim zabawy swobodne w sali. Dzięki wielkiej odwadze i zaangażowaniu wszystkich czas ten upłynął bardzo szybko, owocnie i przyjemnie.

Anna Drozdowska

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Alfabet logopedyczny w listopadzie
Na stronie Logopedia dodano nową relację z realizacji projektu logopedycznego w przedszkolu.
Minął tydzień
W ostatnim tygodniu u starszaków rozmawialiśmy o budowie ciała człowieka. Poznawaliśmy, gdzie się znajduje kolano,
Z kolejną wizytą w Bibliotece Głównej…
Udało się dotrzeć na czas, choć droga do pokonania nie jest krótka. W bibliotece przywitał
W świecie wyobraźni
Miniony tydzień w grupie starszaków przebiegał pod hasłem: “W świecie wyobraźni”. Staraliśmy się rozwijać wyobraźnię
Dwa domy
Listopad 2023
Krakowiaczek
Listopad 2023