yes

Spotykając się z kolegami i koleżankami w przedszkolu po wakacjach, każde dziecko ma wiele do opowiedzenia. Dlatego u starszaków poświęciliśmy trzy dni na „Wspomnienia z wakacji”. To też dobra okazja uczenia się uważnego słuchania innych – co nie jest trudne, wszak to są naprawdę ciekawe opowieści. Zainteresowanie wzrosło kiedy dzieci przyniosły pamiątki i zdjęcia. I tak nasz kącik został ubogacony w takie pamiątki: statek, łódka z Chorwacji, rozgwiazda, muszelki i piasek z Kołobrzegu, magnez z rowerkiem ze schroniska w Brennie, zdjęcia z Rzymu i z Francji itp.  Na twarzach dzieci pojawił się uśmiech, kiedy Mania postawiła na środku słoik z kiszonymi ogórkami😊 informując, że była na wsi u Babci tam robiła ogórki, zrywała maliny itp. Antosia zapomniała przynieść pamiątek, ale zaproponowała, że zaśpiewa piosenkę, która jeszcze jej brzmi w głowie, pt. Walc komara.

Po wszystkich opowiadaniach przedszkolaki starały się za pomocą narzędzi pisarskich na kartce papieru zobrazować swoje wspomnienie wakacyjne.

  1. Eligia Alina Ryniak
Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Alfabet logopedyczny w listopadzie
Na stronie Logopedia dodano nową relację z realizacji projektu logopedycznego w przedszkolu.
Minął tydzień
W ostatnim tygodniu u starszaków rozmawialiśmy o budowie ciała człowieka. Poznawaliśmy, gdzie się znajduje kolano,
Z kolejną wizytą w Bibliotece Głównej…
Udało się dotrzeć na czas, choć droga do pokonania nie jest krótka. W bibliotece przywitał
W świecie wyobraźni
Miniony tydzień w grupie starszaków przebiegał pod hasłem: “W świecie wyobraźni”. Staraliśmy się rozwijać wyobraźnię
Dwa domy
Listopad 2023
Krakowiaczek
Listopad 2023