yes

Spotykając się z kolegami i koleżankami w przedszkolu po wakacjach, każde dziecko ma wiele do opowiedzenia. Dlatego u starszaków poświęciliśmy trzy dni na „Wspomnienia z wakacji”. To też dobra okazja uczenia się uważnego słuchania innych – co nie jest trudne, wszak to są naprawdę ciekawe opowieści. Zainteresowanie wzrosło kiedy dzieci przyniosły pamiątki i zdjęcia. I tak nasz kącik został ubogacony w takie pamiątki: statek, łódka z Chorwacji, rozgwiazda, muszelki i piasek z Kołobrzegu, magnez z rowerkiem ze schroniska w Brennie, zdjęcia z Rzymu i z Francji itp.  Na twarzach dzieci pojawił się uśmiech, kiedy Mania postawiła na środku słoik z kiszonymi ogórkami😊 informując, że była na wsi u Babci tam robiła ogórki, zrywała maliny itp. Antosia zapomniała przynieść pamiątek, ale zaproponowała, że zaśpiewa piosenkę, która jeszcze jej brzmi w głowie, pt. Walc komara.

Po wszystkich opowiadaniach przedszkolaki starały się za pomocą narzędzi pisarskich na kartce papieru zobrazować swoje wspomnienie wakacyjne.

  1. Eligia Alina Ryniak
Kategorie
Kreatywne starszaki
Kreatywność! Cóż to takiego? W czym a może czym się wyraża? Jak ją sprawdzić? Kto
Msza Święta z udziałem dzieci
Intencja Mszy Świętej: Trwając w oczekiwaniu na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, prosimy za personel przedszkola,
Nowenna
Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlimy się razem z dziećmi odmawiając Koronkę ku
Zapraszamy na Mszę Świętą
Dnia 21 maja 2023 roku w niedzielę o godzinie 11.00 spotkajmy się na kolejnej Mszy