yes

Spotykając się z kolegami i koleżankami w przedszkolu po wakacjach, każde dziecko ma wiele do opowiedzenia. Dlatego u starszaków poświęciliśmy trzy dni na „Wspomnienia z wakacji”. To też dobra okazja uczenia się uważnego słuchania innych – co nie jest trudne, wszak to są naprawdę ciekawe opowieści. Zainteresowanie wzrosło kiedy dzieci przyniosły pamiątki i zdjęcia. I tak nasz kącik został ubogacony w takie pamiątki: statek, łódka z Chorwacji, rozgwiazda, muszelki i piasek z Kołobrzegu, magnez z rowerkiem ze schroniska w Brennie, zdjęcia z Rzymu i z Francji itp.  Na twarzach dzieci pojawił się uśmiech, kiedy Mania postawiła na środku słoik z kiszonymi ogórkami😊 informując, że była na wsi u Babci tam robiła ogórki, zrywała maliny itp. Antosia zapomniała przynieść pamiątek, ale zaproponowała, że zaśpiewa piosenkę, która jeszcze jej brzmi w głowie, pt. Walc komara.

Po wszystkich opowiadaniach przedszkolaki starały się za pomocą narzędzi pisarskich na kartce papieru zobrazować swoje wspomnienie wakacyjne.

  1. Eligia Alina Ryniak
Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Logopedia
Zaktualizowano wpis: https://przedszkole3kanoniczki.pl/logopedia/
Msza Święta – 26 maja 2024
Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejną Mszę Świętą celebrowaną w kaplicy Sióstr w intencji zamówionej
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest Patronalną Uroczystością Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego odprawiliśmy
Ogólnopolski konkurs tańca towarzyskiego
12 maja dwanaścioro dzieci z najstarszej grupy wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie tańca towarzyskiego –
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców
Nabór uzupełniający
Są jeszcze wolne miejsca. Od dnia 23 kwietnia 2024 roku przedszkole prowadzi nabór uzupełniający na