yes

Zabawy sensoryczne, czyli doświadczanie świata za pomocą zmysłów.

8 września w grupie starszaków odbyły się pierwsze zajęcia dodatkowe: Pracownia sensoryczna. Po krótkim teoretycznym wprowadzeniu wyszliśmy na spacer sensoryczny. Starszaki doskonale zrozumiały cel wycieczki i już przy ustawianiu się w pary było słychać takie głosy: „Słyszę wiatr”, „Czuję kwiatki”, „A ja słyszę samolot” itp. Okazało się, że nie ma potrzeby iść bardzo daleko, ponieważ kilka kroków za bramką natrafiliśmy na dwie ściany sensoryczne o różnorodnej fakturze. Dotykając dłonią liści dzieci opowiadały o swoich wrażeniach. Idąc dalej staraliśmy się uwrażliwić zmysł węchu o poczuć delikatny zapach winogron. Zmysł wzroku i słuchu odbierał najwięcej bodźców. Przedszkolaki doszły do wniosku, że lepiej słyszą, kiedy inne zmysły „wyłączą”. Na końcu spaceru każde chętne dziecko dotykało kasztana w łupince. Przyroda dostarcza nam bardzo dużo doznań, a nasze zmysły dzięki temu rozwijają się i uwrażliwiają na piękno stworzonego świata. Nawet pestki, łupinki itp. mogą służyć do zabawy i można z nich stworzyć kompozycję kwiatów.

s. Eligia Alina Ryniak

 

Kategorie
„Leć rakieto – o tym, jak Maluszki w kosmos się wybrały”
Ferie trwają w najlepsze, jedni jadą do babci, inni do egzotycznych krajów, a jeszcze inni
Szopki krakowskie
25 stycznia przedszkolaki z najstarszej grupy pojechały na wycieczkę (zaległą z grudnia) do Muzeum Krakowa
Msza Święta – II półrocze 2023
Terminy Mszy Świętych w II półroczu roku szkolnego 2022/2023, odprawianych dla dzieci i ich rodzin
Dzień Babci i Dziadka u Starszaków
“My mamy Babcie, Babcie nas mają, więc im życzenia wnuczki i wnuki składają….”“Dziadku drogi jak