yes

Zabawy sensoryczne, czyli doświadczanie świata za pomocą zmysłów.

8 września w grupie starszaków odbyły się pierwsze zajęcia dodatkowe: Pracownia sensoryczna. Po krótkim teoretycznym wprowadzeniu wyszliśmy na spacer sensoryczny. Starszaki doskonale zrozumiały cel wycieczki i już przy ustawianiu się w pary było słychać takie głosy: „Słyszę wiatr”, „Czuję kwiatki”, „A ja słyszę samolot” itp. Okazało się, że nie ma potrzeby iść bardzo daleko, ponieważ kilka kroków za bramką natrafiliśmy na dwie ściany sensoryczne o różnorodnej fakturze. Dotykając dłonią liści dzieci opowiadały o swoich wrażeniach. Idąc dalej staraliśmy się uwrażliwić zmysł węchu o poczuć delikatny zapach winogron. Zmysł wzroku i słuchu odbierał najwięcej bodźców. Przedszkolaki doszły do wniosku, że lepiej słyszą, kiedy inne zmysły „wyłączą”. Na końcu spaceru każde chętne dziecko dotykało kasztana w łupince. Przyroda dostarcza nam bardzo dużo doznań, a nasze zmysły dzięki temu rozwijają się i uwrażliwiają na piękno stworzonego świata. Nawet pestki, łupinki itp. mogą służyć do zabawy i można z nich stworzyć kompozycję kwiatów.

s. Eligia Alina Ryniak

 

Kategorie
Kreatywne starszaki
Kreatywność! Cóż to takiego? W czym a może czym się wyraża? Jak ją sprawdzić? Kto
Msza Święta z udziałem dzieci
Intencja Mszy Świętej: Trwając w oczekiwaniu na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, prosimy za personel przedszkola,
Nowenna
Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlimy się razem z dziećmi odmawiając Koronkę ku
Zapraszamy na Mszę Świętą
Dnia 21 maja 2023 roku w niedzielę o godzinie 11.00 spotkajmy się na kolejnej Mszy