yes

Zabawy sensoryczne, czyli doświadczanie świata za pomocą zmysłów.

8 września w grupie starszaków odbyły się pierwsze zajęcia dodatkowe: Pracownia sensoryczna. Po krótkim teoretycznym wprowadzeniu wyszliśmy na spacer sensoryczny. Starszaki doskonale zrozumiały cel wycieczki i już przy ustawianiu się w pary było słychać takie głosy: „Słyszę wiatr”, „Czuję kwiatki”, „A ja słyszę samolot” itp. Okazało się, że nie ma potrzeby iść bardzo daleko, ponieważ kilka kroków za bramką natrafiliśmy na dwie ściany sensoryczne o różnorodnej fakturze. Dotykając dłonią liści dzieci opowiadały o swoich wrażeniach. Idąc dalej staraliśmy się uwrażliwić zmysł węchu o poczuć delikatny zapach winogron. Zmysł wzroku i słuchu odbierał najwięcej bodźców. Przedszkolaki doszły do wniosku, że lepiej słyszą, kiedy inne zmysły „wyłączą”. Na końcu spaceru każde chętne dziecko dotykało kasztana w łupince. Przyroda dostarcza nam bardzo dużo doznań, a nasze zmysły dzięki temu rozwijają się i uwrażliwiają na piękno stworzonego świata. Nawet pestki, łupinki itp. mogą służyć do zabawy i można z nich stworzyć kompozycję kwiatów.

s. Eligia Alina Ryniak

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Logopedia
Zaktualizowano wpis: https://przedszkole3kanoniczki.pl/logopedia/
Msza Święta – 26 maja 2024
Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejną Mszę Świętą celebrowaną w kaplicy Sióstr w intencji zamówionej
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest Patronalną Uroczystością Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego odprawiliśmy
Ogólnopolski konkurs tańca towarzyskiego
12 maja dwanaścioro dzieci z najstarszej grupy wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie tańca towarzyskiego –
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców
Nabór uzupełniający
Są jeszcze wolne miejsca. Od dnia 23 kwietnia 2024 roku przedszkole prowadzi nabór uzupełniający na