Zajęcia z panią Martą, czyli o tym, kto to jest logopeda, czym się zajmuje i czy rzeczywiście jest nam potrzebny?

W poniedziałek do grupy starszaków przyszła na zajęcia pani Marta, która w naszym przedszkolu pracuje jako logopeda. Na samym początku Pani Marta zadała bardzo ważne pytanie: „Kto to jest logopeda?”.

Odpowiedzi dzieci:

Logopeda kto jest taki ktoś, kto pomaga dzieciom w różnych słowach.

Pomaga dzieciom ładnie mówić.

Pomaga mówić takie trudne literki (głoski) np. „r”, bo ja jeszcze nie umiem mówić „r”.

Ćwiczy nasz język.

Pokazuje nam różne ćwiczenia dla naszej buzi…

Starszaki już doskonale wiedzą, kto to jest logopeda i czym się zajmuje. Następnie pani Marta wyciągając różne kolorowe przedmioty ze swojego pudełka pokazywała je dzieciom, pytając przy tym, czy rzeczywiście logopeda potrzebuje ich w swojej pracy. A były to:

• rękawiczki gumowe,
  • klocki z dziurką do ćwiczenia rąk i palców,
  • książki z różnymi zadaniami i ćwiczeniami do wykonania,
  • piłeczki do masowania rąk i twarzy,
  • różne kolorowe obrazki, by sprawdzić czy dzieci znają ich nazwy,
  • pacynki,
  • szpatułki i patyczki do uszu,
  • lekkie piórka do ćwiczeń oddechowych, a nawet coś do jedzenia 🙂

Zajęcia były bardzo ciekawie przygotowane i wzbudzały  zainteresowanie wśród starszaków. Każdy mógł podzielić się własnym doświadczeniem, wiedzą a nawet swoimi pomysłami na temat zajęć logopedycznych. Dzieci wiedzą, że czas spędzony u przedszkolnego logopedy, to czas zabawy, a przy tym ćwiczenia swojej mowy. Dziękujemy pani Marcie za spotkanie.

s. Stella Porębna

29 września – Wycieczka Starszaków
Na dziś starszaki zaplanowały sobie wycieczkę w celu zwiedzania najważniejszych obiektów Krakowa w okolicy Rynku
MSZA ŚWIĘTA