yes

“Dobre rady Świętych…”- pod takim hasłem dzieci z grupy Średniaków przeżywały ostatni dzień października. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola odświętnie ubrane, dzięki czemu czuły,  że dzień ten jest nieco inny od pozostałych. Od samego rana uczestniczyły w przygotowaniu kącika Świętych Patronów w sali, co wprowadziło wyjątkowy nastrój. Dowiedziały się, że każdy ma swojego Patrona, który jest gotowy pomagać. Wzięły udział w zabawie “Droga do nieba”, gdzie wykonały proste czynności, jak ustawianie krzeseł przy stolikach, porządkowanie rzeczy w swojej szafce, uśmiech do kolegi albo koleżanki, dobre słowo, itp. Te zwykle czynności składają się na naszą świętość –  taką radę dała św. Tereska. Dzieci szukały w sali obrazków z postaciami Świętych, m.in. od soli, prezentów, zwierząt. Nie zabrakło także zabawy z piosenką “Święty uśmiechnięty” oraz radosnego okrzyku “paradiso”, bo do takiej radości zachęca nas św. Filip Neri.

  1. Marlena Siuta, nauczycielka oddziału II
Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Podziękowanie
Dziękujemy wszystkim za piękny rok 2023/2024 w przedszkolu.      
Spotkanie z Siostrami Duchaczkami z Burundi
Dziś odwiedziły przedszkole 3 siostry z Burundi przebywające po raz pierwszy w Polsce. Dzieci z
Ogłoszenie o pracy na rok szkolny 2024/2025
Zatrudnimy od września 2024 roku: 1. Nauczyciel wychowania przedszkolnego – pełny etat (wakat). 2. Pedagog
Uroczyste pożegnanie przedszkola
Podczas ostatnich dni w grupie starszaków trwały przygotowania do uroczystego pożegnania przedszkola. Dzieci powtarzały wiersze,
Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9