yes

“Dobre rady Świętych…”- pod takim hasłem dzieci z grupy Średniaków przeżywały ostatni dzień października. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola odświętnie ubrane, dzięki czemu czuły,  że dzień ten jest nieco inny od pozostałych. Od samego rana uczestniczyły w przygotowaniu kącika Świętych Patronów w sali, co wprowadziło wyjątkowy nastrój. Dowiedziały się, że każdy ma swojego Patrona, który jest gotowy pomagać. Wzięły udział w zabawie “Droga do nieba”, gdzie wykonały proste czynności, jak ustawianie krzeseł przy stolikach, porządkowanie rzeczy w swojej szafce, uśmiech do kolegi albo koleżanki, dobre słowo, itp. Te zwykle czynności składają się na naszą świętość –  taką radę dała św. Tereska. Dzieci szukały w sali obrazków z postaciami Świętych, m.in. od soli, prezentów, zwierząt. Nie zabrakło także zabawy z piosenką “Święty uśmiechnięty” oraz radosnego okrzyku “paradiso”, bo do takiej radości zachęca nas św. Filip Neri.

  1. Marlena Siuta, nauczycielka oddziału II
Kategorie
Dzień świętości życia
Obchodzony zwykle dnia 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Mary Pannie Dzień Świętości Życia, w
Ptaki. Wiosenne.
Ptaki nie ruszają się z gniazd. Jakby były z plasteliny. Z pracowni plastycznej Starszaków. Podziwiamy,
Zawód ratujący życie
Dziś na zajęcia do starszaków przyszła Mama Emilki. Weszła do sali ubrana w biały fartuch
5 x wiosna
Wiosna z dnia na dzień się zmienia. Może o to chodzi w tych dziecięcych obrazkach?