“Dobre rady Świętych…”- pod takim hasłem dzieci z grupy Średniaków przeżywały ostatni dzień października. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola odświętnie ubrane, dzięki czemu czuły,  że dzień ten jest nieco inny od pozostałych. Od samego rana uczestniczyły w przygotowaniu kącika Świętych Patronów w sali, co wprowadziło wyjątkowy nastrój. Dowiedziały się, że każdy ma swojego Patrona, który jest gotowy pomagać. Wzięły udział w zabawie “Droga do nieba”, gdzie wykonały proste czynności, jak ustawianie krzeseł przy stolikach, porządkowanie rzeczy w swojej szafce, uśmiech do kolegi albo koleżanki, dobre słowo, itp. Te zwykle czynności składają się na naszą świętość –  taką radę dała św. Tereska. Dzieci szukały w sali obrazków z postaciami Świętych, m.in. od soli, prezentów, zwierząt. Nie zabrakło także zabawy z piosenką “Święty uśmiechnięty” oraz radosnego okrzyku “paradiso”, bo do takiej radości zachęca nas św. Filip Neri.

1. Marlena Siuta, nauczycielka oddziału II