yes

“Dobre rady Świętych…”- pod takim hasłem dzieci z grupy Średniaków przeżywały ostatni dzień października. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola odświętnie ubrane, dzięki czemu czuły,  że dzień ten jest nieco inny od pozostałych. Od samego rana uczestniczyły w przygotowaniu kącika Świętych Patronów w sali, co wprowadziło wyjątkowy nastrój. Dowiedziały się, że każdy ma swojego Patrona, który jest gotowy pomagać. Wzięły udział w zabawie “Droga do nieba”, gdzie wykonały proste czynności, jak ustawianie krzeseł przy stolikach, porządkowanie rzeczy w swojej szafce, uśmiech do kolegi albo koleżanki, dobre słowo, itp. Te zwykle czynności składają się na naszą świętość –  taką radę dała św. Tereska. Dzieci szukały w sali obrazków z postaciami Świętych, m.in. od soli, prezentów, zwierząt. Nie zabrakło także zabawy z piosenką “Święty uśmiechnięty” oraz radosnego okrzyku “paradiso”, bo do takiej radości zachęca nas św. Filip Neri.

  1. Marlena Siuta, nauczycielka oddziału II
Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do