W niedzielę 9 października spotkaliśmy się na Eucharystii w kaplicy Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego: dzieci z mamą i tatą, siostry i panie z przedszkola. Rozpoczęliśmy od radosnego śpiewu na wejście:

To niedziela, to niedziela, Jezus na nas czeka,

spieszmy wszyscy do kościoła z bliska i z daleka.

Intencja Mszy Świętej: O błogosławieństwo Boże dla rodzin przedszkolaków i pokój dla Ukrainy.

Ewangelia o dziesięciu trędowatych, którzy zostali uzdrowieni przez Pana Jezusa, a tylko jeden wrócił i podziękował, stała się tematem homilii. Dzieci zapamiętały treść ewangelii, a nawet wykazały się umiejętnościami matematycznymi odpowiadając na pytanie księdza: Skoro jeden podziękował, to ilu nie podziękowało? Ksiądz przypomniał dzieciom i rodzicom wartość wdzięczności i kultury w kontaktach z innymi.

W czasie Eucharystii  dziewczynki z grupy Starszaków śpiewały psalm, rodzice czytali lekcje i przynieśli do ołtarza dary ofiarne.

W czasie Komunii Świętej wykonaliśmy piosenkę: Baranki, a na zakończenie Mszy Świętej nasz październikowy przebój: Koraliki różańcowe.

Aby przygotować śpiewy na niedzielną liturgię, uczyliśmy się codziennie przez cały tydzień, a w piątek mieliśmy wspólny śpiew wszystkich dzieci.

Dziękujemy rodzicom i dzieciom za wspólną modlitwę.

Następne spotkanie za miesiąc – 13 listopada o godzinie 11.00