yes

„Hola, hola oto przedszkolak…”- czyli o tym, jak Maluszki stały się prawdziwymi przedszkolakami.

26 października to wyjątkowy dzień dla najmłodszej grupy przedszkolnej. Tego bowiem dnia odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Już od rana dało się wyczuć, że ten dzień jest wyjątkowy. Rodzice przynosili odświętne ubrania dla swoich Maluszków oraz słodkości na popołudniowy poczęstunek, nauczycielki prowadziły ostatnie próby piosenek, ustawienia, a dzieci były bardzo zaangażowane i zarazem poruszone, mającą się odbyć uroczystością. Działo się tak tym bardziej, że Maluszki występowały tego dnia 2 razy. Przed południem dla społeczności przedszkolnej, a po południu dla Rodziców. Po występie dla dwóch starszych grup, dzieci z I oddziału udały się na obiad, a po  nim na zasłużony odpoczynek na leżakach. Tego dnia wszyscy zasnęli w rekordowym tempie. Po przebudzeniu nauczycielki pomogły dzieciom przebrać się w odświętne stroje oraz zaprowadziły dzieci na podwieczorek. Potem w przedszkolu zaczęli pojawiać się pierwsi Rodzice, więc Maluszki aż do czasu występu poszły odstresować się i pobawić ze Średniakami. Nadeszła w końcu godzina występu. Dzieci ustawiły się  i przy dźwiękach melodii: „Jedzie pociąg z daleka”, weszły do sali.  Wszystkie uśmiechnięte, bo zobaczyły , że Rodzice już są i ich obserwują. Przywitały się piosenką „Cześć jak się masz”. Potem przedstawiłam umiejętności, jakimi musi się wykazać przedszkolak, a dzieci wykonały wszystkie te zadania na 5 z plusem. Był więc śpiew piosenki o przedszkolakach: „Hola, hola oto przedszkolak”, recytacja wiersza: „Tu paluszek” oraz taniec „Kaczuszki”.  Na zakończenie podziękowaliśmy Bogu za to, że pomagał nam co dnia zdobywać wszystkie te umiejętności, śpiewając piosenkę z gestami: „Ani ty, ani ja”.  Śpiewając, recytując i tańcząc Maluszki udowodniły, że są już gotowe, aby stać się prawdziwymi Przedszkolakami. Na środek sali weszła s. Dyrektor z dużą kolorową kredką, aby pasować kolejno wszystkie dzieci na Przedszkolaków. Każdy dostał pamiątkowy dyplom oraz słodką niespodziankę. Potem wyświetliłam prezentację opowiadającą o tym co do tej pory działo się w najmłodszej grupie, ile już udało się zrobić. Po jej zakończeniu wszyscy udali się na jadalnię, na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Było smacznie, miło i bardzo kolorowo. Ten dzień, na pewno pozostanie w pamięci Maluszków na długi czas, a słowa piosenki „Hola, hola, oto przedszkolak” będą brzmiały aż do świąt.

  1. Anna Drozdowska, nauczycielka oddziału I
  2.  
Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Podziękowanie
Dziękujemy wszystkim za piękny rok 2023/2024 w przedszkolu.      
Spotkanie z Siostrami Duchaczkami z Burundi
Dziś odwiedziły przedszkole 3 siostry z Burundi przebywające po raz pierwszy w Polsce. Dzieci z
Ogłoszenie o pracy na rok szkolny 2024/2025
Zatrudnimy od września 2024 roku: 1. Nauczyciel wychowania przedszkolnego – pełny etat (wakat). 2. Pedagog
Uroczyste pożegnanie przedszkola
Podczas ostatnich dni w grupie starszaków trwały przygotowania do uroczystego pożegnania przedszkola. Dzieci powtarzały wiersze,
Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9