yes

„Hola, hola oto przedszkolak…”- czyli o tym, jak Maluszki stały się prawdziwymi przedszkolakami.

26 października to wyjątkowy dzień dla najmłodszej grupy przedszkolnej. Tego bowiem dnia odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Już od rana dało się wyczuć, że ten dzień jest wyjątkowy. Rodzice przynosili odświętne ubrania dla swoich Maluszków oraz słodkości na popołudniowy poczęstunek, nauczycielki prowadziły ostatnie próby piosenek, ustawienia, a dzieci były bardzo zaangażowane i zarazem poruszone, mającą się odbyć uroczystością. Działo się tak tym bardziej, że Maluszki występowały tego dnia 2 razy. Przed południem dla społeczności przedszkolnej, a po południu dla Rodziców. Po występie dla dwóch starszych grup, dzieci z I oddziału udały się na obiad, a po  nim na zasłużony odpoczynek na leżakach. Tego dnia wszyscy zasnęli w rekordowym tempie. Po przebudzeniu nauczycielki pomogły dzieciom przebrać się w odświętne stroje oraz zaprowadziły dzieci na podwieczorek. Potem w przedszkolu zaczęli pojawiać się pierwsi Rodzice, więc Maluszki aż do czasu występu poszły odstresować się i pobawić ze Średniakami. Nadeszła w końcu godzina występu. Dzieci ustawiły się  i przy dźwiękach melodii: „Jedzie pociąg z daleka”, weszły do sali.  Wszystkie uśmiechnięte, bo zobaczyły , że Rodzice już są i ich obserwują. Przywitały się piosenką „Cześć jak się masz”. Potem przedstawiłam umiejętności, jakimi musi się wykazać przedszkolak, a dzieci wykonały wszystkie te zadania na 5 z plusem. Był więc śpiew piosenki o przedszkolakach: „Hola, hola oto przedszkolak”, recytacja wiersza: „Tu paluszek” oraz taniec „Kaczuszki”.  Na zakończenie podziękowaliśmy Bogu za to, że pomagał nam co dnia zdobywać wszystkie te umiejętności, śpiewając piosenkę z gestami: „Ani ty, ani ja”.  Śpiewając, recytując i tańcząc Maluszki udowodniły, że są już gotowe, aby stać się prawdziwymi Przedszkolakami. Na środek sali weszła s. Dyrektor z dużą kolorową kredką, aby pasować kolejno wszystkie dzieci na Przedszkolaków. Każdy dostał pamiątkowy dyplom oraz słodką niespodziankę. Potem wyświetliłam prezentację opowiadającą o tym co do tej pory działo się w najmłodszej grupie, ile już udało się zrobić. Po jej zakończeniu wszyscy udali się na jadalnię, na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Było smacznie, miło i bardzo kolorowo. Ten dzień, na pewno pozostanie w pamięci Maluszków na długi czas, a słowa piosenki „Hola, hola, oto przedszkolak” będą brzmiały aż do świąt.

  1. Anna Drozdowska, nauczycielka oddziału I
  2.  
Kategorie
Dzień świętości życia
Obchodzony zwykle dnia 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Mary Pannie Dzień Świętości Życia, w
Ptaki. Wiosenne.
Ptaki nie ruszają się z gniazd. Jakby były z plasteliny. Z pracowni plastycznej Starszaków. Podziwiamy,
Zawód ratujący życie
Dziś na zajęcia do starszaków przyszła Mama Emilki. Weszła do sali ubrana w biały fartuch
5 x wiosna
Wiosna z dnia na dzień się zmienia. Może o to chodzi w tych dziecięcych obrazkach?