yes

Starszaki w pałacu

Dziś starszaki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Historycznego Pałacu Krzysztofory, który zlokalizowany jest w samym sercu krakowskiego Starego Miasta. Zajęcia muzealne podzielone były na dwie części. Na samym początku zeszliśmy w podziemia pałacu, gdzie mogliśmy zobaczyć nowoczesną wystawę pod tytułem „Kraków od początku bez końca”, na której historia, magia i legenda splatają się z codziennością i współczesnością, tworząc różnorodną, barwną i intrygującą opowieść. Podczas zwiedzania kolejnych pomieszczeń mogliśmy również dotknąć wiele eksponatów, poczuć się jak rycerz czy poznać legendę o „Białej Damie” mieszkającej w komnatach. Z podziemi przeszliśmy na czwarte piętro do sali warsztatowej, gdzie naszym zadaniem było przygotowanie wystawy cennych eksponatów. Jak się okazało nie jest to takie proste. Przygotowując taką wystawę potrzebny jest pomysł, później zgromadzenie cennych eksponatów, przygotowanie kartek z opisem ich. Aby zwiedzić taką wystawę potrzebne są również bilety. Zabraliśmy się do pracy i tak powstały dwie wystawy. Dziewczynki zaprosiły nas na wystawę cennych średniowiecznych kapeluszy, natomiast chłopcy na wystawę poświęconą elementom rycerskim. Po zakończonej pracy obejrzeliśmy swoje przygotowane wystawy z ogromnym zainteresowaniem.

Dziękujemy mamie Zosi za pomoc w zorganizowaniu udziału w warsztatach w Pałacu Krzysztofory.

s. Stella Porębna, nauczycielka oddziału III

Kategorie
LEGENDY KRAKOWSKIE
W mroźny poniedziałkowy dzień starszaki po raz kolejny wybrały się na wycieczkę na Rynek Główny
Sztuka
Gdy nastały szare listopadowe dni w grupie starszaków realizowałam temat tygodnia:„Mali artyści”. W poniedziałkowy poranek
Msza Święta
Raz w miesiącu w drugą niedzielę w naszej klasztornej kaplicy przedszkolaki, ich rodziny i siostry
Kwiaty Polskiego Narodu
Dziś świętowaliśmy rocznicę Odzyskania Niepodległości. Bogaty program stanowiły: 1. Koncert Mobilnej Filharmonii – utwory patriotyczne.