yes

Starszaki w pałacu

Dziś starszaki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Historycznego Pałacu Krzysztofory, który zlokalizowany jest w samym sercu krakowskiego Starego Miasta. Zajęcia muzealne podzielone były na dwie części. Na samym początku zeszliśmy w podziemia pałacu, gdzie mogliśmy zobaczyć nowoczesną wystawę pod tytułem „Kraków od początku bez końca”, na której historia, magia i legenda splatają się z codziennością i współczesnością, tworząc różnorodną, barwną i intrygującą opowieść. Podczas zwiedzania kolejnych pomieszczeń mogliśmy również dotknąć wiele eksponatów, poczuć się jak rycerz czy poznać legendę o „Białej Damie” mieszkającej w komnatach. Z podziemi przeszliśmy na czwarte piętro do sali warsztatowej, gdzie naszym zadaniem było przygotowanie wystawy cennych eksponatów. Jak się okazało nie jest to takie proste. Przygotowując taką wystawę potrzebny jest pomysł, później zgromadzenie cennych eksponatów, przygotowanie kartek z opisem ich. Aby zwiedzić taką wystawę potrzebne są również bilety. Zabraliśmy się do pracy i tak powstały dwie wystawy. Dziewczynki zaprosiły nas na wystawę cennych średniowiecznych kapeluszy, natomiast chłopcy na wystawę poświęconą elementom rycerskim. Po zakończonej pracy obejrzeliśmy swoje przygotowane wystawy z ogromnym zainteresowaniem.

Dziękujemy mamie Zosi za pomoc w zorganizowaniu udziału w warsztatach w Pałacu Krzysztofory.

s. Stella Porębna, nauczycielka oddziału III

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Logopedia
Zaktualizowano wpis: https://przedszkole3kanoniczki.pl/logopedia/
Msza Święta – 26 maja 2024
Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejną Mszę Świętą celebrowaną w kaplicy Sióstr w intencji zamówionej
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest Patronalną Uroczystością Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego odprawiliśmy
Ogólnopolski konkurs tańca towarzyskiego
12 maja dwanaścioro dzieci z najstarszej grupy wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie tańca towarzyskiego –
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców
Nabór uzupełniający
Są jeszcze wolne miejsca. Od dnia 23 kwietnia 2024 roku przedszkole prowadzi nabór uzupełniający na