yes

Chociaż słonecznie za oknem i nic na razie nie przypomina nam o zimie, nadejdzie na pewno. W tym tygodniu mówiliśmy o tym jak się do niej przygotowujemy oraz jak przygotowują się zwierzęta. Robienie przetworów to jeden z elementów przygotowania do zimy. Dzisiaj robimy je z innych względów niż dawniej – żeby było zdrowiej i bez sztucznych konserwantów. Na jednych z zajęć zastanawialiśmy się co można włożyć do słoika na dłużej tak, że się nie zepsuje. Dzieci wspominały o tym, jakie przetwory robią ich mamy, babcie… my też według naszych możliwości wzięliśmy udział w „zapełnianiu” spiżarni. Od początku do końca zrobiliśmy kompoty z jabłek, a zwiedzając spiżarnię, „uroczyście” ustawiliśmy je na półce. Dzięki temu więcej wiemy, więcej potrafimy i mamy radość z wspólnego działania.

s. Daniela Ramian nauczycielka oddziału II

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do