yes

Dziś Maluchy miały Gościa. Po śniadaniu zasiadły jak co dzień w kole, jednak nie było tak jak zawsze. Powiedziałam, że na kogoś czekamy i że ma to związek z naszym Misiem Tadziem. Dzieci zastanawiały się, kto to może być. Aby umilić czas oczekiwania dzieci zaśpiewały piosenkę „Czytaj z Misiem”. Potem zadzwonił dzwonek do drzwi i przyszedł nasz Gość- Pani Kinga, konsultant oświatowy z Grupy MAC, która współtworzy projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Pani Kinga przyszła, aby poczytać dzieciom i porozmawiać na ważne tematy. Przyniosła pięknie ilustrowaną książkę „Gdy Pola się zgubi” autorstwa Gabrieli Rzepeckiej – Weiss, którą przeczytała dzieciom. Książka opowiada o dziewczynce o imieniu Pola, która „ma talent” do gubienia się. Jednak dzięki temu, że zna „6 zasad dla zagubialskich”, wszystko zawsze dobrze się kończy. Dzieci z Panią Kingą rozmawiały o przygodach Poli i poznały zasady postępowania w sytuacji, kiedy się zgubią.

Oto „6 zasad dla zagubialskich”:

  1. Nie szukam. Czekam.
  2. Nie mogę wchodzić autom w drogę.
  3. Do pomocy gotowe służby mundurowe.
  4. Ktoś nieznany? Nie ufamy.
  5. Kontakt do mamy? W bucie zapisany.
  6. Mam być widziana, a nie schowana!

Bardzo lubimy takie wizyty i mamy nadzieję, że uda nam się zaprosić jeszcze wielu gości.

Anna Drozdowska, nauczycielka oddziału I

Kategorie
LEGENDY KRAKOWSKIE
W mroźny poniedziałkowy dzień starszaki po raz kolejny wybrały się na wycieczkę na Rynek Główny
Sztuka
Gdy nastały szare listopadowe dni w grupie starszaków realizowałam temat tygodnia:„Mali artyści”. W poniedziałkowy poranek
Msza Święta
Raz w miesiącu w drugą niedzielę w naszej klasztornej kaplicy przedszkolaki, ich rodziny i siostry
Kwiaty Polskiego Narodu
Dziś świętowaliśmy rocznicę Odzyskania Niepodległości. Bogaty program stanowiły: 1. Koncert Mobilnej Filharmonii – utwory patriotyczne.