yes

Dziś Maluchy miały Gościa. Po śniadaniu zasiadły jak co dzień w kole, jednak nie było tak jak zawsze. Powiedziałam, że na kogoś czekamy i że ma to związek z naszym Misiem Tadziem. Dzieci zastanawiały się, kto to może być. Aby umilić czas oczekiwania dzieci zaśpiewały piosenkę „Czytaj z Misiem”. Potem zadzwonił dzwonek do drzwi i przyszedł nasz Gość- Pani Kinga, konsultant oświatowy z Grupy MAC, która współtworzy projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Pani Kinga przyszła, aby poczytać dzieciom i porozmawiać na ważne tematy. Przyniosła pięknie ilustrowaną książkę „Gdy Pola się zgubi” autorstwa Gabrieli Rzepeckiej – Weiss, którą przeczytała dzieciom. Książka opowiada o dziewczynce o imieniu Pola, która „ma talent” do gubienia się. Jednak dzięki temu, że zna „6 zasad dla zagubialskich”, wszystko zawsze dobrze się kończy. Dzieci z Panią Kingą rozmawiały o przygodach Poli i poznały zasady postępowania w sytuacji, kiedy się zgubią.

Oto „6 zasad dla zagubialskich”:

  1. Nie szukam. Czekam.
  2. Nie mogę wchodzić autom w drogę.
  3. Do pomocy gotowe służby mundurowe.
  4. Ktoś nieznany? Nie ufamy.
  5. Kontakt do mamy? W bucie zapisany.
  6. Mam być widziana, a nie schowana!

Bardzo lubimy takie wizyty i mamy nadzieję, że uda nam się zaprosić jeszcze wielu gości.

Anna Drozdowska, nauczycielka oddziału I

Kategorie
Msza Święta 2023-2024
Msze Święte dla dzieci i rodzin, niedziela 11.00 10 września 8 października 12 listopada 10
Akcja ogólnopolska – Sprzątanie świata
Dzieci z naszego przedszkola biorą udział w akcji Sprzątanie świata – Polska. Mamy rękawice, worki
Życzenia Jacka Majchrowskiego Prezydenta Miasta na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi, Drodzy Uczniowie i Rodzice, Wszyscy, dla których
Legioneloza – co warto wiedzieć?
https://www.gov.pl/web/wsse-krakow/legioneloza—co-warto-wiedziec