yes

Mali  Patrioci. Jestem Polką lub Polakiem! To takie oczywiste… ale nie dla małego dziecka. W tygodniu poprzedzającym Dzień Niepodległości, który w naszym przedszkolu obchodzimy pod nazwą Kwiaty Polskiego Narodu, w najmłodszej grupie odkrywaliśmy swoją narodową tożsamość. Dla większości dzieci były to pierwsze takie „poważne” tematy. Mamy nadzieję, że dzieci wyniosły z naszych zajęć podstawowe wiadomości: w jakim państwie żyjemy, jakie są nasze narodowe barwy i symbole. Pewnego dnia jedna z dziewczynek po przyjściu do przedszkola mówi: „Siostro, widziałam flagi, wisiały przy ulicy! Będziemy jeszcze mówić o Polsce?” A jednak dzieci słuchają, nawet o takich poważnych sprawach… i są dumne, że wiedzą kim są. W grupie Maluszków są obecne także dzieci z Ukrainy. Jest to dobra okazja do okazywania sobie wzajemnego szacunku i troski. Razem w naszych porannych modlitwach prosimy o opiekę nad nami wszystkimi, a także o pokój w Ukrainie. I choć w dziecięcej gromadce nie czuje się różnicy, wszyscy są po prostu dziećmi, to jednak każdy ma swój ojczysty dom, który powinien kochać i cenić.

s. Mariola Lasek, nauczycielka oddziału I

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do