yes

Mali  Patrioci. Jestem Polką lub Polakiem! To takie oczywiste… ale nie dla małego dziecka. W tygodniu poprzedzającym Dzień Niepodległości, który w naszym przedszkolu obchodzimy pod nazwą Kwiaty Polskiego Narodu, w najmłodszej grupie odkrywaliśmy swoją narodową tożsamość. Dla większości dzieci były to pierwsze takie „poważne” tematy. Mamy nadzieję, że dzieci wyniosły z naszych zajęć podstawowe wiadomości: w jakim państwie żyjemy, jakie są nasze narodowe barwy i symbole. Pewnego dnia jedna z dziewczynek po przyjściu do przedszkola mówi: „Siostro, widziałam flagi, wisiały przy ulicy! Będziemy jeszcze mówić o Polsce?” A jednak dzieci słuchają, nawet o takich poważnych sprawach… i są dumne, że wiedzą kim są. W grupie Maluszków są obecne także dzieci z Ukrainy. Jest to dobra okazja do okazywania sobie wzajemnego szacunku i troski. Razem w naszych porannych modlitwach prosimy o opiekę nad nami wszystkimi, a także o pokój w Ukrainie. I choć w dziecięcej gromadce nie czuje się różnicy, wszyscy są po prostu dziećmi, to jednak każdy ma swój ojczysty dom, który powinien kochać i cenić.

s. Mariola Lasek, nauczycielka oddziału I

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9
Konkurs “Mój Lajkonik”
Dzieci z grupy Starszaków wzięły udział w konkursie plastycznym z okazji „Pochodu Lajkonika”, który polegał
KONKURS „NASI ULUBIENI BOHATEROWIE”
  W marcu Starszaki uczestniczyły w wycieczce do Kina Kijów, gdzie oglądały bajkę  „Wyspa Puffinów.
Dzień dziecka w przedszkolu
Atrakcje w przedszkolu: 3 czerwca 2024
Dzień Mamy i Taty u Maluszków
Przedstawienie o małej żabce.