yes

Mali  Patrioci. Jestem Polką lub Polakiem! To takie oczywiste… ale nie dla małego dziecka. W tygodniu poprzedzającym Dzień Niepodległości, który w naszym przedszkolu obchodzimy pod nazwą Kwiaty Polskiego Narodu, w najmłodszej grupie odkrywaliśmy swoją narodową tożsamość. Dla większości dzieci były to pierwsze takie „poważne” tematy. Mamy nadzieję, że dzieci wyniosły z naszych zajęć podstawowe wiadomości: w jakim państwie żyjemy, jakie są nasze narodowe barwy i symbole. Pewnego dnia jedna z dziewczynek po przyjściu do przedszkola mówi: „Siostro, widziałam flagi, wisiały przy ulicy! Będziemy jeszcze mówić o Polsce?” A jednak dzieci słuchają, nawet o takich poważnych sprawach… i są dumne, że wiedzą kim są. W grupie Maluszków są obecne także dzieci z Ukrainy. Jest to dobra okazja do okazywania sobie wzajemnego szacunku i troski. Razem w naszych porannych modlitwach prosimy o opiekę nad nami wszystkimi, a także o pokój w Ukrainie. I choć w dziecięcej gromadce nie czuje się różnicy, wszyscy są po prostu dziećmi, to jednak każdy ma swój ojczysty dom, który powinien kochać i cenić.

s. Mariola Lasek, nauczycielka oddziału I

 

Kategorie
Dzień świętości życia
Obchodzony zwykle dnia 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Mary Pannie Dzień Świętości Życia, w
Ptaki. Wiosenne.
Ptaki nie ruszają się z gniazd. Jakby były z plasteliny. Z pracowni plastycznej Starszaków. Podziwiamy,
Zawód ratujący życie
Dziś na zajęcia do starszaków przyszła Mama Emilki. Weszła do sali ubrana w biały fartuch
5 x wiosna
Wiosna z dnia na dzień się zmienia. Może o to chodzi w tych dziecięcych obrazkach?