yes

W oczekiwaniu na narodziny Dzieciątka Jezus, średniaki przygotowywały się przez cały Adwent. Tradycyjnie powstał w sali kącik modlitwy z drabinką, po której wędrował obrazek małego Jezusa pokazujący, ile dni już minęło i ile jeszcze zostało do Bożego Narodzenia. Nie zabrakło także symboli Adwentu: wieniec z czterema świecami, roratka, lampion. 

Podczas grudniowych katechez dzieci poznawały historie Adwentowych aniołów, które miały wiele pracy, ponieważ chciały pomóc dzieciom jak najlepiej przygotować się na spotkanie z Dzieciątkiem. Każda historia wprowadzała w świat wartości, zachęcała do czynienia dobra. I tak oto średniaki poznały Aniołów: radości, zgody, wdzięczności, dobrych słów, pięknej modlitwy, chętnej pomocy, pracowitości. Również takie imiona otrzymywały anioły wykonane przez poszczególne dzieci na początku Adwentu. Na kilka dni przed Wigilią dzieci uczestniczyły w przygotowaniu kącika modlitwy: szukały w nim miejsca dla swoich aniołów, układały sianko dla Jezusa.  

Katechezy inspirowane były książką “Adwentowe aniołki” s. Zofii Szymanek FDC oraz wzbogacone piosenkami z “Nutki adwentowej” s. Adriany Anny Miś CSS. W czasie zajęć wykorzystano teatrzyk kamishibai. 

s. Marlena Monika Siuta, nauczycielka oddziału II i katechetka

Kategorie
Kreatywne starszaki
Kreatywność! Cóż to takiego? W czym a może czym się wyraża? Jak ją sprawdzić? Kto
Msza Święta z udziałem dzieci
Intencja Mszy Świętej: Trwając w oczekiwaniu na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, prosimy za personel przedszkola,
Nowenna
Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlimy się razem z dziećmi odmawiając Koronkę ku
Zapraszamy na Mszę Świętą
Dnia 21 maja 2023 roku w niedzielę o godzinie 11.00 spotkajmy się na kolejnej Mszy