yes

W oczekiwaniu na narodziny Dzieciątka Jezus, średniaki przygotowywały się przez cały Adwent. Tradycyjnie powstał w sali kącik modlitwy z drabinką, po której wędrował obrazek małego Jezusa pokazujący, ile dni już minęło i ile jeszcze zostało do Bożego Narodzenia. Nie zabrakło także symboli Adwentu: wieniec z czterema świecami, roratka, lampion. 

Podczas grudniowych katechez dzieci poznawały historie Adwentowych aniołów, które miały wiele pracy, ponieważ chciały pomóc dzieciom jak najlepiej przygotować się na spotkanie z Dzieciątkiem. Każda historia wprowadzała w świat wartości, zachęcała do czynienia dobra. I tak oto średniaki poznały Aniołów: radości, zgody, wdzięczności, dobrych słów, pięknej modlitwy, chętnej pomocy, pracowitości. Również takie imiona otrzymywały anioły wykonane przez poszczególne dzieci na początku Adwentu. Na kilka dni przed Wigilią dzieci uczestniczyły w przygotowaniu kącika modlitwy: szukały w nim miejsca dla swoich aniołów, układały sianko dla Jezusa.  

Katechezy inspirowane były książką “Adwentowe aniołki” s. Zofii Szymanek FDC oraz wzbogacone piosenkami z “Nutki adwentowej” s. Adriany Anny Miś CSS. W czasie zajęć wykorzystano teatrzyk kamishibai. 

s. Marlena Monika Siuta, nauczycielka oddziału II i katechetka

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9
Konkurs “Mój Lajkonik”
Dzieci z grupy Starszaków wzięły udział w konkursie plastycznym z okazji „Pochodu Lajkonika”, który polegał
KONKURS „NASI ULUBIENI BOHATEROWIE”
  W marcu Starszaki uczestniczyły w wycieczce do Kina Kijów, gdzie oglądały bajkę  „Wyspa Puffinów.
Dzień dziecka w przedszkolu
Atrakcje w przedszkolu: 3 czerwca 2024
Dzień Mamy i Taty u Maluszków
Przedstawienie o małej żabce.