yes

W oczekiwaniu na narodziny Dzieciątka Jezus, średniaki przygotowywały się przez cały Adwent. Tradycyjnie powstał w sali kącik modlitwy z drabinką, po której wędrował obrazek małego Jezusa pokazujący, ile dni już minęło i ile jeszcze zostało do Bożego Narodzenia. Nie zabrakło także symboli Adwentu: wieniec z czterema świecami, roratka, lampion. 

Podczas grudniowych katechez dzieci poznawały historie Adwentowych aniołów, które miały wiele pracy, ponieważ chciały pomóc dzieciom jak najlepiej przygotować się na spotkanie z Dzieciątkiem. Każda historia wprowadzała w świat wartości, zachęcała do czynienia dobra. I tak oto średniaki poznały Aniołów: radości, zgody, wdzięczności, dobrych słów, pięknej modlitwy, chętnej pomocy, pracowitości. Również takie imiona otrzymywały anioły wykonane przez poszczególne dzieci na początku Adwentu. Na kilka dni przed Wigilią dzieci uczestniczyły w przygotowaniu kącika modlitwy: szukały w nim miejsca dla swoich aniołów, układały sianko dla Jezusa.  

Katechezy inspirowane były książką “Adwentowe aniołki” s. Zofii Szymanek FDC oraz wzbogacone piosenkami z “Nutki adwentowej” s. Adriany Anny Miś CSS. W czasie zajęć wykorzystano teatrzyk kamishibai. 

s. Marlena Monika Siuta, nauczycielka oddziału II i katechetka

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do