yes

W oczekiwaniu na narodziny Dzieciątka Jezus, średniaki przygotowywały się przez cały Adwent. Tradycyjnie powstał w sali kącik modlitwy z drabinką, po której wędrował obrazek małego Jezusa pokazujący, ile dni już minęło i ile jeszcze zostało do Bożego Narodzenia. Nie zabrakło także symboli Adwentu: wieniec z czterema świecami, roratka, lampion. 

Podczas grudniowych katechez dzieci poznawały historie Adwentowych aniołów, które miały wiele pracy, ponieważ chciały pomóc dzieciom jak najlepiej przygotować się na spotkanie z Dzieciątkiem. Każda historia wprowadzała w świat wartości, zachęcała do czynienia dobra. I tak oto średniaki poznały Aniołów: radości, zgody, wdzięczności, dobrych słów, pięknej modlitwy, chętnej pomocy, pracowitości. Również takie imiona otrzymywały anioły wykonane przez poszczególne dzieci na początku Adwentu. Na kilka dni przed Wigilią dzieci uczestniczyły w przygotowaniu kącika modlitwy: szukały w nim miejsca dla swoich aniołów, układały sianko dla Jezusa.  

Katechezy inspirowane były książką “Adwentowe aniołki” s. Zofii Szymanek FDC oraz wzbogacone piosenkami z “Nutki adwentowej” s. Adriany Anny Miś CSS. W czasie zajęć wykorzystano teatrzyk kamishibai. 

s. Marlena Monika Siuta, nauczycielka oddziału II i katechetka

Kategorie
„Leć rakieto – o tym, jak Maluszki w kosmos się wybrały”
Ferie trwają w najlepsze, jedni jadą do babci, inni do egzotycznych krajów, a jeszcze inni
Szopki krakowskie
25 stycznia przedszkolaki z najstarszej grupy pojechały na wycieczkę (zaległą z grudnia) do Muzeum Krakowa
Msza Święta – II półrocze 2023
Terminy Mszy Świętych w II półroczu roku szkolnego 2022/2023, odprawianych dla dzieci i ich rodzin
Dzień Babci i Dziadka u Starszaków
“My mamy Babcie, Babcie nas mają, więc im życzenia wnuczki i wnuki składają….”“Dziadku drogi jak