yes

W oczekiwaniu na narodziny Dzieciątka Jezus, średniaki przygotowywały się przez cały Adwent. Tradycyjnie powstał w sali kącik modlitwy z drabinką, po której wędrował obrazek małego Jezusa pokazujący, ile dni już minęło i ile jeszcze zostało do Bożego Narodzenia. Nie zabrakło także symboli Adwentu: wieniec z czterema świecami, roratka, lampion. 

Podczas grudniowych katechez dzieci poznawały historie Adwentowych aniołów, które miały wiele pracy, ponieważ chciały pomóc dzieciom jak najlepiej przygotować się na spotkanie z Dzieciątkiem. Każda historia wprowadzała w świat wartości, zachęcała do czynienia dobra. I tak oto średniaki poznały Aniołów: radości, zgody, wdzięczności, dobrych słów, pięknej modlitwy, chętnej pomocy, pracowitości. Również takie imiona otrzymywały anioły wykonane przez poszczególne dzieci na początku Adwentu. Na kilka dni przed Wigilią dzieci uczestniczyły w przygotowaniu kącika modlitwy: szukały w nim miejsca dla swoich aniołów, układały sianko dla Jezusa.  

Katechezy inspirowane były książką “Adwentowe aniołki” s. Zofii Szymanek FDC oraz wzbogacone piosenkami z “Nutki adwentowej” s. Adriany Anny Miś CSS. W czasie zajęć wykorzystano teatrzyk kamishibai. 

s. Marlena Monika Siuta, nauczycielka oddziału II i katechetka

Kategorie
Msza Święta 2023-2024
Msze Święte dla dzieci i rodzin, niedziela 11.00 10 września 8 października 12 listopada 10
Akcja ogólnopolska – Sprzątanie świata
Dzieci z naszego przedszkola biorą udział w akcji Sprzątanie świata – Polska. Mamy rękawice, worki
Życzenia Jacka Majchrowskiego Prezydenta Miasta na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi, Drodzy Uczniowie i Rodzice, Wszyscy, dla których
Legioneloza – co warto wiedzieć?
https://www.gov.pl/web/wsse-krakow/legioneloza—co-warto-wiedziec