yes

Wchodzą do przedszkola pasterze, aniołowie i czterej królowie, bo tylu przyszło. Wszyscy idą dziś wspólnie do Betlejem, by zobaczyć jak to było z Bożym Narodzeniem. Nic nadzwyczajnego – powie ktoś – siano, żłób, zwierzęta i małe dziecko z matką i ojcem. Trzeba być dzieckiem, by zobaczyć wielką tajemnicę w prostocie znaków.

Przed “Betlejem Przedszkolnym” nie ma tzw. prób, tak jak nie było ich przed narodzinami Jezusa. Dzieci przychodzą i przeżywają. Tańczą i śpiewają. Słuchają narracji i biorą udział. Każdy szybko odnajduje swe miejsce.

Potem życzenia, kolędy i wigilia. W czasie spożywania posiłku dzieci same spontanicznie zaczynają śpiewać kolędy – robią to zazwyczaj najstarsi koledzy i koleżanki z Zerówki. Obsługa stołu – nauczycielki – ukradkiem ocierają łzę wzruszenia.

Chrystus się narodził.

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Alfabet logopedyczny w listopadzie
Na stronie Logopedia dodano nową relację z realizacji projektu logopedycznego w przedszkolu.
Minął tydzień
W ostatnim tygodniu u starszaków rozmawialiśmy o budowie ciała człowieka. Poznawaliśmy, gdzie się znajduje kolano,
Z kolejną wizytą w Bibliotece Głównej…
Udało się dotrzeć na czas, choć droga do pokonania nie jest krótka. W bibliotece przywitał
W świecie wyobraźni
Miniony tydzień w grupie starszaków przebiegał pod hasłem: “W świecie wyobraźni”. Staraliśmy się rozwijać wyobraźnię
Dwa domy
Listopad 2023
Krakowiaczek
Listopad 2023