yes

Wchodzą do przedszkola pasterze, aniołowie i czterej królowie, bo tylu przyszło. Wszyscy idą dziś wspólnie do Betlejem, by zobaczyć jak to było z Bożym Narodzeniem. Nic nadzwyczajnego – powie ktoś – siano, żłób, zwierzęta i małe dziecko z matką i ojcem. Trzeba być dzieckiem, by zobaczyć wielką tajemnicę w prostocie znaków.

Przed “Betlejem Przedszkolnym” nie ma tzw. prób, tak jak nie było ich przed narodzinami Jezusa. Dzieci przychodzą i przeżywają. Tańczą i śpiewają. Słuchają narracji i biorą udział. Każdy szybko odnajduje swe miejsce.

Potem życzenia, kolędy i wigilia. W czasie spożywania posiłku dzieci same spontanicznie zaczynają śpiewać kolędy – robią to zazwyczaj najstarsi koledzy i koleżanki z Zerówki. Obsługa stołu – nauczycielki – ukradkiem ocierają łzę wzruszenia.

Chrystus się narodził.

 

Kategorie
Kreatywne starszaki
Kreatywność! Cóż to takiego? W czym a może czym się wyraża? Jak ją sprawdzić? Kto
Msza Święta z udziałem dzieci
Intencja Mszy Świętej: Trwając w oczekiwaniu na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, prosimy za personel przedszkola,
Nowenna
Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlimy się razem z dziećmi odmawiając Koronkę ku
Zapraszamy na Mszę Świętą
Dnia 21 maja 2023 roku w niedzielę o godzinie 11.00 spotkajmy się na kolejnej Mszy