yes

Wchodzą do przedszkola pasterze, aniołowie i czterej królowie, bo tylu przyszło. Wszyscy idą dziś wspólnie do Betlejem, by zobaczyć jak to było z Bożym Narodzeniem. Nic nadzwyczajnego – powie ktoś – siano, żłób, zwierzęta i małe dziecko z matką i ojcem. Trzeba być dzieckiem, by zobaczyć wielką tajemnicę w prostocie znaków.

Przed “Betlejem Przedszkolnym” nie ma tzw. prób, tak jak nie było ich przed narodzinami Jezusa. Dzieci przychodzą i przeżywają. Tańczą i śpiewają. Słuchają narracji i biorą udział. Każdy szybko odnajduje swe miejsce.

Potem życzenia, kolędy i wigilia. W czasie spożywania posiłku dzieci same spontanicznie zaczynają śpiewać kolędy – robią to zazwyczaj najstarsi koledzy i koleżanki z Zerówki. Obsługa stołu – nauczycielki – ukradkiem ocierają łzę wzruszenia.

Chrystus się narodził.

 

Kategorie
„Leć rakieto – o tym, jak Maluszki w kosmos się wybrały”
Ferie trwają w najlepsze, jedni jadą do babci, inni do egzotycznych krajów, a jeszcze inni
Szopki krakowskie
25 stycznia przedszkolaki z najstarszej grupy pojechały na wycieczkę (zaległą z grudnia) do Muzeum Krakowa
Msza Święta – II półrocze 2023
Terminy Mszy Świętych w II półroczu roku szkolnego 2022/2023, odprawianych dla dzieci i ich rodzin
Dzień Babci i Dziadka u Starszaków
“My mamy Babcie, Babcie nas mają, więc im życzenia wnuczki i wnuki składają….”“Dziadku drogi jak