yes

Wchodzą do przedszkola pasterze, aniołowie i czterej królowie, bo tylu przyszło. Wszyscy idą dziś wspólnie do Betlejem, by zobaczyć jak to było z Bożym Narodzeniem. Nic nadzwyczajnego – powie ktoś – siano, żłób, zwierzęta i małe dziecko z matką i ojcem. Trzeba być dzieckiem, by zobaczyć wielką tajemnicę w prostocie znaków.

Przed “Betlejem Przedszkolnym” nie ma tzw. prób, tak jak nie było ich przed narodzinami Jezusa. Dzieci przychodzą i przeżywają. Tańczą i śpiewają. Słuchają narracji i biorą udział. Każdy szybko odnajduje swe miejsce.

Potem życzenia, kolędy i wigilia. W czasie spożywania posiłku dzieci same spontanicznie zaczynają śpiewać kolędy – robią to zazwyczaj najstarsi koledzy i koleżanki z Zerówki. Obsługa stołu – nauczycielki – ukradkiem ocierają łzę wzruszenia.

Chrystus się narodził.

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Zajęcia z położną
  Przygotowując się do obchodów Dnia Świętości Życia, zaprosiliśmy na zajęcia do grupy maluszków mamę
Maluchy w świecie książek
W grupie maluszków przez cały tydzień od 2 do 5 kwietnia wszystkie zajęcia dotyczyły książek.
Życzenia świąteczne
Na Święta Paschalne s. Adriana i cała kadra przedszkola życzy radosnych spotkań z Jezusem Zmartwychwstałym,
Święcenie pokarmów w przedszkolu
Tradycyjnie w Wielką Środę odbywa się w przedszkolu święcenie pokarmów. W tym dniu brakowało tylko
Królowa Śniegu – spektakl muzyczny
Dziś w Kinie Kijów przedszkolaki z oddziału II i III oglądały baśń muzyczną Królowa Śniegu.
Informacje
Drodzy Rodzice 26 marca 2024 – Starszaki Średniaki jadą do Kina Kijów na spektakl muzyczny