yes

Po raz trzeci Mobilna Filharmonia z Rzeszowa zagrała dziś dla dzieci w naszym przedszkolu. W klimacie zimowo-choinkowo-świątecznym pięcioosobowy zespół muzyków pod kierunkiem Mirosława Szpyrki porwał dzieci do muzycznej zabawy. Temat spotkania: Świąteczne zwyczaje.

Koncert rozpoczęła piosenka: Zima, zima zima, poprzedzona krótką rozmową z dziećmi o tym co wiedzą o zimie. Po piosence nastąpiła wymiana zdań o choinkach i ubieraniu ich różnymi ozdobami, po czym piosenkę: Choinkowe święta – wykonała wokalistka Pani Basia. Przyszedł czas na wyobraźnię: – Co można robić gdy spadnie śnieg? Na to pytanie dzieci miały wiele odpowiedzi: lepić bałwanka, robić anioła, turlać się po śniegu, jeździć na łyżwach. Potem dzieci przygotowane przez Pana Mirosława wspaniale wykonały refren piosenki: Pójdziemy dzisiaj na sanki, aż drżały szyby w oknach i księgowa wyjrzała zza drzwi.

Jeszcze rozmowa o świętym Mikołaju, który tak hojnie nas obdarzył w tym roku. Koniecznie trzeba Mu podziękować. Czym? Kolędą! A była to: Kolęda od serca do ucha.
– Na jakie Święta czekamy? – Na Boże Narodzenie! Tu dzieci posłuchały wesołej pastorałki: Północ już była.

Na koniec mały konkurs kolędowy przeprowadzony przy pomocy instrumentalistów: Jaka to kolęda? Zagadki zadawali: – Pan Mirosław na flecie, Pani Gabriela – na skrzypcach, Pani Basia – wokaliza, Pan Dawid – gitara basowa i Pan Marek – pianino cyfrowe. Dzieci podjęły melodie wszystkich zagadek kolędowych.

Dziękujemy za piękne spotkanie. Zapraszamy.

s. Adriana Anna Miś

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Logopedia
Zaktualizowano wpis: https://przedszkole3kanoniczki.pl/logopedia/
Msza Święta – 26 maja 2024
Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejną Mszę Świętą celebrowaną w kaplicy Sióstr w intencji zamówionej
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest Patronalną Uroczystością Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego odprawiliśmy
Ogólnopolski konkurs tańca towarzyskiego
12 maja dwanaścioro dzieci z najstarszej grupy wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie tańca towarzyskiego –
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców
Nabór uzupełniający
Są jeszcze wolne miejsca. Od dnia 23 kwietnia 2024 roku przedszkole prowadzi nabór uzupełniający na