yes

Po raz trzeci Mobilna Filharmonia z Rzeszowa zagrała dziś dla dzieci w naszym przedszkolu. W klimacie zimowo-choinkowo-świątecznym pięcioosobowy zespół muzyków pod kierunkiem Mirosława Szpyrki porwał dzieci do muzycznej zabawy. Temat spotkania: Świąteczne zwyczaje.

Koncert rozpoczęła piosenka: Zima, zima zima, poprzedzona krótką rozmową z dziećmi o tym co wiedzą o zimie. Po piosence nastąpiła wymiana zdań o choinkach i ubieraniu ich różnymi ozdobami, po czym piosenkę: Choinkowe święta – wykonała wokalistka Pani Basia. Przyszedł czas na wyobraźnię: – Co można robić gdy spadnie śnieg? Na to pytanie dzieci miały wiele odpowiedzi: lepić bałwanka, robić anioła, turlać się po śniegu, jeździć na łyżwach. Potem dzieci przygotowane przez Pana Mirosława wspaniale wykonały refren piosenki: Pójdziemy dzisiaj na sanki, aż drżały szyby w oknach i księgowa wyjrzała zza drzwi.

Jeszcze rozmowa o świętym Mikołaju, który tak hojnie nas obdarzył w tym roku. Koniecznie trzeba Mu podziękować. Czym? Kolędą! A była to: Kolęda od serca do ucha.
– Na jakie Święta czekamy? – Na Boże Narodzenie! Tu dzieci posłuchały wesołej pastorałki: Północ już była.

Na koniec mały konkurs kolędowy przeprowadzony przy pomocy instrumentalistów: Jaka to kolęda? Zagadki zadawali: – Pan Mirosław na flecie, Pani Gabriela – na skrzypcach, Pani Basia – wokaliza, Pan Dawid – gitara basowa i Pan Marek – pianino cyfrowe. Dzieci podjęły melodie wszystkich zagadek kolędowych.

Dziękujemy za piękne spotkanie. Zapraszamy.

s. Adriana Anna Miś

Kategorie
„Leć rakieto – o tym, jak Maluszki w kosmos się wybrały”
Ferie trwają w najlepsze, jedni jadą do babci, inni do egzotycznych krajów, a jeszcze inni
Szopki krakowskie
25 stycznia przedszkolaki z najstarszej grupy pojechały na wycieczkę (zaległą z grudnia) do Muzeum Krakowa
Msza Święta – II półrocze 2023
Terminy Mszy Świętych w II półroczu roku szkolnego 2022/2023, odprawianych dla dzieci i ich rodzin
Dzień Babci i Dziadka u Starszaków
“My mamy Babcie, Babcie nas mają, więc im życzenia wnuczki i wnuki składają….”“Dziadku drogi jak