yes

W trzecią niedzielę Adwentu, która jest niedzielą radości – Gaudete, spadł pierwszy śnieg i było go bardzo dużo. Nawet ksiądz Kazimierz rozpoczął kazanie dla dzieci od pytania: Kto się cieszy, że pada śnieg? Dzieci chyba bardzo, a rodzice trochę mniej… Potem dzieci z radością wymieniały zabawy jakie można prowadzić na śniegu. Gdy już powiedziały co im przychodziło na myśl, ksiądz zaskoczył je następnym pytaniem: – Co by było, gdyby zamiast śniegu przez całe dwa miesiące sypał z nieba piasek? – Wpadłby do włosów, do nosa do buzi…- A w co zamieniłoby się nasze miasto? – W piaskowe miasto, w piaskownicę, w pustynię, w Egipt. – Czy ktoś z was wie, co to jest oaza? Na to pytanie odpowiedziały starsze dzieci, które też były na Mszy Świętej. Następne pytanie dla starszych dzieci: – Co to jest fatamorgana. Gdy już o to zostało wyjaśnione, kapłan przeszedł do opowiadania o tym jak dawna wspaniała ziemia pełna roślin, źródeł i owoców zamieniała się w pustynię z powodu złych słów, które ludzie do siebie wypowiadali – każde złe słowo zamieniało się w ziarnko piasku. I choć samo jedno nic nie znaczyło, to po wielu dniach i latach z wielu ziarenek piasku powstała wielka pustynia. Bóg prosi: Nie zamieniajcie mojego świata w pustynię bez granic…

Bóg daje każdemu człowiekowi oazę, swoją miłość i zbawienie, aby mógł odpocząć.

Kategorie
„Leć rakieto – o tym, jak Maluszki w kosmos się wybrały”
Ferie trwają w najlepsze, jedni jadą do babci, inni do egzotycznych krajów, a jeszcze inni
Szopki krakowskie
25 stycznia przedszkolaki z najstarszej grupy pojechały na wycieczkę (zaległą z grudnia) do Muzeum Krakowa
Msza Święta – II półrocze 2023
Terminy Mszy Świętych w II półroczu roku szkolnego 2022/2023, odprawianych dla dzieci i ich rodzin
Dzień Babci i Dziadka u Starszaków
“My mamy Babcie, Babcie nas mają, więc im życzenia wnuczki i wnuki składają….”“Dziadku drogi jak