yes

15 grudnia w grupie starszaków gościliśmy cukiernika. Mama Antosi Banaś weszła do sali z dużym pakunkiem i nikt nie wiedział, co tam jest. Pani Ania przedstawiła się i zapytała dzieci czy wiedzą, kto jest cukiernik? Opowiedziała o swojej pracy dekorowania tortów, a przed świętami Bożego Narodzenia, również pierników. Dowiedzieliśmy się również, że zwyczaj pieczenia różnych ciast na święta jest najbardziej znany w Polsce. Dlatego każde polskie dziecko powinno wiedzieć, jak dekorować pierniczki. Po krótkim wyjaśnieniu i zaprezentowaniu różnych rodzajów posypek, pisaków kolorowych i cukru dekoracyjnego nadszedł czas na pracę😊. Starszaki pod okiem fachowca bardzo precyzyjnie ozdabiały pierniczki, które Pani Ania w domu upiekła wraz z Antosią. Przy dźwięku kolęd i przy zapachu przyprawy piernikowej mile spędziliśmy czas. Każdy pierniczek wyszedł piękny spod ręki małych artystów, którzy przez chwilę byli cukiernikami. Potem pakowanie do woreczków i gotowe. Czekamy na choinkę, by ją ozdobić. Dziękujemy bardzo serdecznie Mamusi Antosi za przeprowadzenie takich bardzo ciekawych zajęć, za upieczenie pierników, za piękne posypki i kolorowe lukry i wspólną pracę.

s. Eligia Alina Ryniak, nauczycielka oddziału III

 

Kategorie
Kreatywne starszaki
Kreatywność! Cóż to takiego? W czym a może czym się wyraża? Jak ją sprawdzić? Kto
Msza Święta z udziałem dzieci
Intencja Mszy Świętej: Trwając w oczekiwaniu na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, prosimy za personel przedszkola,
Nowenna
Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlimy się razem z dziećmi odmawiając Koronkę ku
Zapraszamy na Mszę Świętą
Dnia 21 maja 2023 roku w niedzielę o godzinie 11.00 spotkajmy się na kolejnej Mszy