yes

15 grudnia w grupie starszaków gościliśmy cukiernika. Mama Antosi Banaś weszła do sali z dużym pakunkiem i nikt nie wiedział, co tam jest. Pani Ania przedstawiła się i zapytała dzieci czy wiedzą, kto jest cukiernik? Opowiedziała o swojej pracy dekorowania tortów, a przed świętami Bożego Narodzenia, również pierników. Dowiedzieliśmy się również, że zwyczaj pieczenia różnych ciast na święta jest najbardziej znany w Polsce. Dlatego każde polskie dziecko powinno wiedzieć, jak dekorować pierniczki. Po krótkim wyjaśnieniu i zaprezentowaniu różnych rodzajów posypek, pisaków kolorowych i cukru dekoracyjnego nadszedł czas na pracę😊. Starszaki pod okiem fachowca bardzo precyzyjnie ozdabiały pierniczki, które Pani Ania w domu upiekła wraz z Antosią. Przy dźwięku kolęd i przy zapachu przyprawy piernikowej mile spędziliśmy czas. Każdy pierniczek wyszedł piękny spod ręki małych artystów, którzy przez chwilę byli cukiernikami. Potem pakowanie do woreczków i gotowe. Czekamy na choinkę, by ją ozdobić. Dziękujemy bardzo serdecznie Mamusi Antosi za przeprowadzenie takich bardzo ciekawych zajęć, za upieczenie pierników, za piękne posypki i kolorowe lukry i wspólną pracę.

s. Eligia Alina Ryniak, nauczycielka oddziału III

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Logopedia
Zaktualizowano wpis: https://przedszkole3kanoniczki.pl/logopedia/
Msza Święta – 26 maja 2024
Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejną Mszę Świętą celebrowaną w kaplicy Sióstr w intencji zamówionej
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest Patronalną Uroczystością Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego odprawiliśmy
Ogólnopolski konkurs tańca towarzyskiego
12 maja dwanaścioro dzieci z najstarszej grupy wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie tańca towarzyskiego –
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców
Nabór uzupełniający
Są jeszcze wolne miejsca. Od dnia 23 kwietnia 2024 roku przedszkole prowadzi nabór uzupełniający na