yes

15 grudnia w grupie starszaków gościliśmy cukiernika. Mama Antosi Banaś weszła do sali z dużym pakunkiem i nikt nie wiedział, co tam jest. Pani Ania przedstawiła się i zapytała dzieci czy wiedzą, kto jest cukiernik? Opowiedziała o swojej pracy dekorowania tortów, a przed świętami Bożego Narodzenia, również pierników. Dowiedzieliśmy się również, że zwyczaj pieczenia różnych ciast na święta jest najbardziej znany w Polsce. Dlatego każde polskie dziecko powinno wiedzieć, jak dekorować pierniczki. Po krótkim wyjaśnieniu i zaprezentowaniu różnych rodzajów posypek, pisaków kolorowych i cukru dekoracyjnego nadszedł czas na pracę😊. Starszaki pod okiem fachowca bardzo precyzyjnie ozdabiały pierniczki, które Pani Ania w domu upiekła wraz z Antosią. Przy dźwięku kolęd i przy zapachu przyprawy piernikowej mile spędziliśmy czas. Każdy pierniczek wyszedł piękny spod ręki małych artystów, którzy przez chwilę byli cukiernikami. Potem pakowanie do woreczków i gotowe. Czekamy na choinkę, by ją ozdobić. Dziękujemy bardzo serdecznie Mamusi Antosi za przeprowadzenie takich bardzo ciekawych zajęć, za upieczenie pierników, za piękne posypki i kolorowe lukry i wspólną pracę.

s. Eligia Alina Ryniak, nauczycielka oddziału III

 

Kategorie
„Leć rakieto – o tym, jak Maluszki w kosmos się wybrały”
Ferie trwają w najlepsze, jedni jadą do babci, inni do egzotycznych krajów, a jeszcze inni
Szopki krakowskie
25 stycznia przedszkolaki z najstarszej grupy pojechały na wycieczkę (zaległą z grudnia) do Muzeum Krakowa
Msza Święta – II półrocze 2023
Terminy Mszy Świętych w II półroczu roku szkolnego 2022/2023, odprawianych dla dzieci i ich rodzin
Dzień Babci i Dziadka u Starszaków
“My mamy Babcie, Babcie nas mają, więc im życzenia wnuczki i wnuki składają….”“Dziadku drogi jak