yes

Przed Świętami Bożego Narodzenia w grupie starszaków przygotowywanie zaplanowano na 2 tygodnie. Celem było rozwijanie wrażliwości na Dobro, Prawdę i Piękno, poznanie tradycji związanych ze stołem wigilijnym i innych zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. I tak rozpoczęłam od pytania, które skierowane było do każdego dziecka:

– Z czym kojarzą Ci się święta Bożego Narodzenia?

Odpowiedzi były następujące:

– Mi się kojarzą święta z gwiazdką betlejemską.

– Z kolacją wigilijną.

– Z choinką. Z chodzeniem na roraty. Że ludzie są radośni. Że Pan Bóg się narodził. Ze śpiewaniem kolęd. Z jasełkami. Z kalendarzem adwentowym. Z gwiazdką, która pod choinkę daje prezenty. Ze świątecznym obrusem na stół. Z dzwonkami świątecznym, bo moja babcia ma dużo takich dzwonków. Z prezentami. Z Narodzeniem Jezusa. Ze śniegiem, z tym, że św. Mikołaj przynosi prezenty. Z ozdobami świątecznymi, bombkami i łańcuchem. Z wypatrywaniem gwiazdki na niebie w noc wigilijną. Z jeżdżeniem na sankach. Z Aniołkiem i z ozdobami na choinkę. Z Sylwestrem. Z uśmiechem. Z opłatkiem. Z piernikami Ze Świętą Rodziną. Z tym, że moja mama jest głodna na Wigilię, bo się nie może doczekać Wieczerzy.

s. Eligia Alina Ryniak, nauczycielka oddziału III

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do