yes

Przed Świętami Bożego Narodzenia w grupie starszaków przygotowywanie zaplanowano na 2 tygodnie. Celem było rozwijanie wrażliwości na Dobro, Prawdę i Piękno, poznanie tradycji związanych ze stołem wigilijnym i innych zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. I tak rozpoczęłam od pytania, które skierowane było do każdego dziecka:

– Z czym kojarzą Ci się święta Bożego Narodzenia?

Odpowiedzi były następujące:

– Mi się kojarzą święta z gwiazdką betlejemską.

– Z kolacją wigilijną.

– Z choinką. Z chodzeniem na roraty. Że ludzie są radośni. Że Pan Bóg się narodził. Ze śpiewaniem kolęd. Z jasełkami. Z kalendarzem adwentowym. Z gwiazdką, która pod choinkę daje prezenty. Ze świątecznym obrusem na stół. Z dzwonkami świątecznym, bo moja babcia ma dużo takich dzwonków. Z prezentami. Z Narodzeniem Jezusa. Ze śniegiem, z tym, że św. Mikołaj przynosi prezenty. Z ozdobami świątecznymi, bombkami i łańcuchem. Z wypatrywaniem gwiazdki na niebie w noc wigilijną. Z jeżdżeniem na sankach. Z Aniołkiem i z ozdobami na choinkę. Z Sylwestrem. Z uśmiechem. Z opłatkiem. Z piernikami Ze Świętą Rodziną. Z tym, że moja mama jest głodna na Wigilię, bo się nie może doczekać Wieczerzy.

s. Eligia Alina Ryniak, nauczycielka oddziału III

Kategorie
„Leć rakieto – o tym, jak Maluszki w kosmos się wybrały”
Ferie trwają w najlepsze, jedni jadą do babci, inni do egzotycznych krajów, a jeszcze inni
Szopki krakowskie
25 stycznia przedszkolaki z najstarszej grupy pojechały na wycieczkę (zaległą z grudnia) do Muzeum Krakowa
Msza Święta – II półrocze 2023
Terminy Mszy Świętych w II półroczu roku szkolnego 2022/2023, odprawianych dla dzieci i ich rodzin
Dzień Babci i Dziadka u Starszaków
“My mamy Babcie, Babcie nas mają, więc im życzenia wnuczki i wnuki składają….”“Dziadku drogi jak