yes

Przed Świętami Bożego Narodzenia w grupie starszaków przygotowywanie zaplanowano na 2 tygodnie. Celem było rozwijanie wrażliwości na Dobro, Prawdę i Piękno, poznanie tradycji związanych ze stołem wigilijnym i innych zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. I tak rozpoczęłam od pytania, które skierowane było do każdego dziecka:

– Z czym kojarzą Ci się święta Bożego Narodzenia?

Odpowiedzi były następujące:

– Mi się kojarzą święta z gwiazdką betlejemską.

– Z kolacją wigilijną.

– Z choinką. Z chodzeniem na roraty. Że ludzie są radośni. Że Pan Bóg się narodził. Ze śpiewaniem kolęd. Z jasełkami. Z kalendarzem adwentowym. Z gwiazdką, która pod choinkę daje prezenty. Ze świątecznym obrusem na stół. Z dzwonkami świątecznym, bo moja babcia ma dużo takich dzwonków. Z prezentami. Z Narodzeniem Jezusa. Ze śniegiem, z tym, że św. Mikołaj przynosi prezenty. Z ozdobami świątecznymi, bombkami i łańcuchem. Z wypatrywaniem gwiazdki na niebie w noc wigilijną. Z jeżdżeniem na sankach. Z Aniołkiem i z ozdobami na choinkę. Z Sylwestrem. Z uśmiechem. Z opłatkiem. Z piernikami Ze Świętą Rodziną. Z tym, że moja mama jest głodna na Wigilię, bo się nie może doczekać Wieczerzy.

s. Eligia Alina Ryniak, nauczycielka oddziału III

Kategorie
Msza Święta 2023-2024
Msze Święte dla dzieci i rodzin, niedziela 11.00 10 września 8 października 12 listopada 10
Akcja ogólnopolska – Sprzątanie świata
Dzieci z naszego przedszkola biorą udział w akcji Sprzątanie świata – Polska. Mamy rękawice, worki
Życzenia Jacka Majchrowskiego Prezydenta Miasta na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi, Drodzy Uczniowie i Rodzice, Wszyscy, dla których
Legioneloza – co warto wiedzieć?
https://www.gov.pl/web/wsse-krakow/legioneloza—co-warto-wiedziec