yes

1 grudnia starszaki były na wycieczce w bibliotece. Odbyły się tam zajęcia pt. „Bezpieczeństwo w trakcie zabaw zimowych” prowadzone przez pracowników ze Straży Miejskiej. Pytaniem wprowadzającym w temat było: „Jak należy się ubierać, gdy jest zimno”. Na takie pytanie starszaki odpowiedziały bezbłędnie. Następnie Pan Tomek zadawał zagadki związane z zimą, a pan Romek demonstrował zimowe sprzęty sportowe. I tak zaczęło się od sanek. Jak posługiwać się sankami? Czy można jeździć z górki na jezdnię? Czy można przyczepiać sanki do samochodu? Każde dziecko miało możliwość usiąść sobie na sanki. Narty, jak się okazało też są sprzętem na którym jazda wymaga pomocy dorosłego, najlepiej instruktora. Jazda na łyżwach to dopiero frajda, ale Panowie stanowczo zabronili jeździć po stawach, rzekach tylko na lodowisku.
Na zakończenie Dominik zapytał, jaka jest praca straży miejskiej. Pan Tomek zaprezentował mundur, tarczę z herbem Krakowa. Opowiedział również, czym zajmują się strażnicy miejscy: wspierają mieszkańców miasta w różnych sytuacjach, odwiedzają szkoły, przedszkola, pilnują porządku w parku, na drogach, dbają też, żeby zwierzętom nie działa się krzywda.

  1. s. Eligia Ryniak, nauczycielka oddziału III
Kategorie
„Leć rakieto – o tym, jak Maluszki w kosmos się wybrały”
Ferie trwają w najlepsze, jedni jadą do babci, inni do egzotycznych krajów, a jeszcze inni
Szopki krakowskie
25 stycznia przedszkolaki z najstarszej grupy pojechały na wycieczkę (zaległą z grudnia) do Muzeum Krakowa
Msza Święta – II półrocze 2023
Terminy Mszy Świętych w II półroczu roku szkolnego 2022/2023, odprawianych dla dzieci i ich rodzin
Dzień Babci i Dziadka u Starszaków
“My mamy Babcie, Babcie nas mają, więc im życzenia wnuczki i wnuki składają….”“Dziadku drogi jak