yes

1 grudnia starszaki były na wycieczce w bibliotece. Odbyły się tam zajęcia pt. „Bezpieczeństwo w trakcie zabaw zimowych” prowadzone przez pracowników ze Straży Miejskiej. Pytaniem wprowadzającym w temat było: „Jak należy się ubierać, gdy jest zimno”. Na takie pytanie starszaki odpowiedziały bezbłędnie. Następnie Pan Tomek zadawał zagadki związane z zimą, a pan Romek demonstrował zimowe sprzęty sportowe. I tak zaczęło się od sanek. Jak posługiwać się sankami? Czy można jeździć z górki na jezdnię? Czy można przyczepiać sanki do samochodu? Każde dziecko miało możliwość usiąść sobie na sanki. Narty, jak się okazało też są sprzętem na którym jazda wymaga pomocy dorosłego, najlepiej instruktora. Jazda na łyżwach to dopiero frajda, ale Panowie stanowczo zabronili jeździć po stawach, rzekach tylko na lodowisku.
Na zakończenie Dominik zapytał, jaka jest praca straży miejskiej. Pan Tomek zaprezentował mundur, tarczę z herbem Krakowa. Opowiedział również, czym zajmują się strażnicy miejscy: wspierają mieszkańców miasta w różnych sytuacjach, odwiedzają szkoły, przedszkola, pilnują porządku w parku, na drogach, dbają też, żeby zwierzętom nie działa się krzywda.

  1. s. Eligia Ryniak, nauczycielka oddziału III
Kategorie
Kreatywne starszaki
Kreatywność! Cóż to takiego? W czym a może czym się wyraża? Jak ją sprawdzić? Kto
Msza Święta z udziałem dzieci
Intencja Mszy Świętej: Trwając w oczekiwaniu na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, prosimy za personel przedszkola,
Nowenna
Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlimy się razem z dziećmi odmawiając Koronkę ku
Zapraszamy na Mszę Świętą
Dnia 21 maja 2023 roku w niedzielę o godzinie 11.00 spotkajmy się na kolejnej Mszy