yes

1 grudnia starszaki były na wycieczce w bibliotece. Odbyły się tam zajęcia pt. „Bezpieczeństwo w trakcie zabaw zimowych” prowadzone przez pracowników ze Straży Miejskiej. Pytaniem wprowadzającym w temat było: „Jak należy się ubierać, gdy jest zimno”. Na takie pytanie starszaki odpowiedziały bezbłędnie. Następnie Pan Tomek zadawał zagadki związane z zimą, a pan Romek demonstrował zimowe sprzęty sportowe. I tak zaczęło się od sanek. Jak posługiwać się sankami? Czy można jeździć z górki na jezdnię? Czy można przyczepiać sanki do samochodu? Każde dziecko miało możliwość usiąść sobie na sanki. Narty, jak się okazało też są sprzętem na którym jazda wymaga pomocy dorosłego, najlepiej instruktora. Jazda na łyżwach to dopiero frajda, ale Panowie stanowczo zabronili jeździć po stawach, rzekach tylko na lodowisku.
Na zakończenie Dominik zapytał, jaka jest praca straży miejskiej. Pan Tomek zaprezentował mundur, tarczę z herbem Krakowa. Opowiedział również, czym zajmują się strażnicy miejscy: wspierają mieszkańców miasta w różnych sytuacjach, odwiedzają szkoły, przedszkola, pilnują porządku w parku, na drogach, dbają też, żeby zwierzętom nie działa się krzywda.

  1. s. Eligia Ryniak, nauczycielka oddziału III
Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9
Konkurs “Mój Lajkonik”
Dzieci z grupy Starszaków wzięły udział w konkursie plastycznym z okazji „Pochodu Lajkonika”, który polegał
KONKURS „NASI ULUBIENI BOHATEROWIE”
  W marcu Starszaki uczestniczyły w wycieczce do Kina Kijów, gdzie oglądały bajkę  „Wyspa Puffinów.
Dzień dziecka w przedszkolu
Atrakcje w przedszkolu: 3 czerwca 2024
Dzień Mamy i Taty u Maluszków
Przedstawienie o małej żabce.