yes

1 grudnia starszaki były na wycieczce w bibliotece. Odbyły się tam zajęcia pt. „Bezpieczeństwo w trakcie zabaw zimowych” prowadzone przez pracowników ze Straży Miejskiej. Pytaniem wprowadzającym w temat było: „Jak należy się ubierać, gdy jest zimno”. Na takie pytanie starszaki odpowiedziały bezbłędnie. Następnie Pan Tomek zadawał zagadki związane z zimą, a pan Romek demonstrował zimowe sprzęty sportowe. I tak zaczęło się od sanek. Jak posługiwać się sankami? Czy można jeździć z górki na jezdnię? Czy można przyczepiać sanki do samochodu? Każde dziecko miało możliwość usiąść sobie na sanki. Narty, jak się okazało też są sprzętem na którym jazda wymaga pomocy dorosłego, najlepiej instruktora. Jazda na łyżwach to dopiero frajda, ale Panowie stanowczo zabronili jeździć po stawach, rzekach tylko na lodowisku.
Na zakończenie Dominik zapytał, jaka jest praca straży miejskiej. Pan Tomek zaprezentował mundur, tarczę z herbem Krakowa. Opowiedział również, czym zajmują się strażnicy miejscy: wspierają mieszkańców miasta w różnych sytuacjach, odwiedzają szkoły, przedszkola, pilnują porządku w parku, na drogach, dbają też, żeby zwierzętom nie działa się krzywda.

  1. s. Eligia Ryniak, nauczycielka oddziału III
Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Alfabet logopedyczny w listopadzie
Na stronie Logopedia dodano nową relację z realizacji projektu logopedycznego w przedszkolu.
Minął tydzień
W ostatnim tygodniu u starszaków rozmawialiśmy o budowie ciała człowieka. Poznawaliśmy, gdzie się znajduje kolano,
Z kolejną wizytą w Bibliotece Głównej…
Udało się dotrzeć na czas, choć droga do pokonania nie jest krótka. W bibliotece przywitał
W świecie wyobraźni
Miniony tydzień w grupie starszaków przebiegał pod hasłem: “W świecie wyobraźni”. Staraliśmy się rozwijać wyobraźnię
Dwa domy
Listopad 2023
Krakowiaczek
Listopad 2023