yes

30 listopada przedszkolaki z grupy III miały bardzo bogaty dzień w wiedzę i doświadczenia. O poczcie i pracy listonosza zapoznałam dzieci dzień wcześniej, ale spotkanie z listonoszem, kurierem, wycieczka do urzędu pocztowego dała dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu z pracą  w tych zawodach.  Pan listonosz opowiedział o swojej trudnej pracy, noszeniu dużej i ciężkiej torby, odpowiedzialności i pokazał nowoczesny sposób zbierania podpisów za przesyłki polecone. Innym sposobem przekazywania przesyłek jest usługa kurierska. Mieliśmy możliwość obserwacji pana kuriera, który wkładał paczki do paczkomatu. Wchodząc do urzędu pocztowego przedszkolaki szybko rozpoznały symbole POCZTY POLSKIEJ. Wielką radością było wrzucenie listu do skrzynki pocztowej i usłyszenie odgłosu stemplowania.

Potem na zaproszenie s. Julii, która katechizuje w Szkole nr 75 starszaki wybrały się na zajęcia do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Po przywitaniu Siostra przedstawiła nas trenerce, która oprowadziła nas po obiektach sportowych. A zwiedzanie zaczęło się od basenu i przywitaniu kilkoma kroplami wody ku uciesze przedszkolaków, które stały i nie mogły się napatrzeć na tak duży basen i dzieci ćwiczące pływanie. Następnym punktem była obserwacja dzieci na wspinaczce, na siłowni i sali gimnastycznej. Pani pokazała również miejsca, gdzie sportowcy regenerują swoje siły bądź kontuzje: sala masażu, hydroterapia, jacuzzi, sauna, fizykoterapia. Największa niespodzianka jednak wciąż czekała przed dziećmi. Na dużej sali gimnastycznej czekała jeszcze jedna trenerka z piłkami. Po krótkiej rozgrzewce przedszkolaki podeszły do 4 stanowisk z dyscyplinami sportowymi: unihokej, ping-pong, kozłowanie piłka do koszykówki, bieg z przeszkodami. Po przejściu wszystkich dyscyplin na końcu były ćwiczenia piłką gimnastyczną i pamiątkowe zdjęcie.

  1. s. Eligia Ryniak, nauczycielka oddziału III
Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Zajęcia z położną
  Przygotowując się do obchodów Dnia Świętości Życia, zaprosiliśmy na zajęcia do grupy maluszków mamę
Maluchy w świecie książek
W grupie maluszków przez cały tydzień od 2 do 5 kwietnia wszystkie zajęcia dotyczyły książek.
Życzenia świąteczne
Na Święta Paschalne s. Adriana i cała kadra przedszkola życzy radosnych spotkań z Jezusem Zmartwychwstałym,
Święcenie pokarmów w przedszkolu
Tradycyjnie w Wielką Środę odbywa się w przedszkolu święcenie pokarmów. W tym dniu brakowało tylko
Królowa Śniegu – spektakl muzyczny
Dziś w Kinie Kijów przedszkolaki z oddziału II i III oglądały baśń muzyczną Królowa Śniegu.
Informacje
Drodzy Rodzice 26 marca 2024 – Starszaki Średniaki jadą do Kina Kijów na spektakl muzyczny