“My mamy Babcie, Babcie nas mają, więc im życzenia wnuczki i wnuki składają….”
“Dziadku drogi jak się cieszę, ze takiego Dziadka mam”.
Oto fragmenty wierszy, które recytowały przedszkolaki z najstarszej grupy zebranym licznie Kochanym Babciom i Kochanym Dziadkom 20 stycznia z okazji ich święta.
Po przywitaniu Gości starszaki wierne tradycji przedszkola przedstawiły “Jasełka”, zachęcając wszystkich obecnych do wspólnego kolędowania. Mali aktorzy zaangażowali się w odgrywane role i z większą lub mniejszą tremą, ale nade wszystko z miłością, dedykowali swój występ Babciom i Dziadziom. Nie zabrakło również piosenek. “Razem” – to tytuł pięknej piosenki napisanej w naszym przedszkolu, a która jest w Nutce dla Babci i Dziadka.
Oczywiste nie zabrakło również prezentów wykonanych własnoręcznie przez wnuków oraz słodkiego poczęstunku. Babcia i Dziadziuś dla wnuków zrobią wszystko. I to działa też w drugą stronę 😀. My, nauczyciele, byliśmy świadkami tego, że dzieci również są gotowe, na miarę swoich możliwości, na poświęcenie czasu, talentów, pracy, by sprawić przyjemność osobom, które kochają.

s. Eligia Alina Ryniak, nauczycielka oddziału III