yes

19 styczeń był uroczystym dzień w przedszkolu, w grupie Średniaków. Dlaczego? Świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Od samego rana przygotowania: odświętne stroje, występy dla innych grup, a po podwieczorku trochę tremy i dużo emocji, żeby jak najpiękniej wyrazić naszą miłość Babciom i Dziadziusiom. Wszyscy oczekiwani zajęli miejsca w sali. Pośród nimi rodzice z kamerami, by nagrać nasze występy dla tych, którzy przybyć nie mogli. No i zaczęło się…
Każdy miał swoją rolę i moment, by wyrazić słowem swoją wdzięczność i miłość. Recytowaliśmy też razem wiersze, śpiewaliśmy ze wszystkich sił. Nie zabrakło też piosenki z dziecięcych lat naszych Drogich Gości. Wszyscy znali piosenkę: „Poszło dziewczę po ziele” a my dodaliśmy jeszcze do tego wdzięczne ruchy. W nasz występ włożyliśmy całe nasze dziecięce serca, przepełnione miłością i wdzięcznością, więc wyszło nam przepięknie. Na koniec prezenciki i całus od wnuczków i wnuczek. Oj, ciężko było niektórym pohamować łzy wzruszenia. Niech ten czas wspólnej radości przedłuży się i pozostanie w sercu, by rozjaśnić naszą codzienność.

W imieniu dzieci z grupy średniaków s. Marlena i s. Daniela

Zdjęcia z próby i z występu.

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do