yes

„Dziś dla Babci słońce mamy i całuski dla Dziadziusia”- czyli o spotkaniu z Dziadkami u Maluszków.

17 stycznia to dla Maluszków ważna data. Tego dnia bowiem świętowaliśmy w naszej grupie Dzień Babci i Dziadka. Przygotowania trwały już od dłuższego czasu. Ćwiczyliśmy dzielnie wierszyki, piosenki i taniec. Przygotowaliśmy zaproszenia, dekoracje oraz piękne upominki – kartki z kwiatami. Kiedy nadszedł dzień spotkania, od samego rana wszyscy byli bardzo podekscytowani, zwłaszcza, że mieliśmy okazję zaprezentować się przed południem pozostałym grupom. Była to dla nas swego rodzaju próba generalna przed właściwym występem dla Dziadków. Po odpoczynku wstaliśmy trochę wcześniej niż zwykle, aby przebrać się w odświętne stroje i  założyć kolorowe kokardy – dziewczynki na włosy, a chłopcy zawiązane jak muszki na szyi. Podwieczorek minął szybko, bo każdy już myślał o tym, kto przyszedł świętować z nami.  I tak kiedy zeszliśmy na dół do naszej sali, czekał już na nas prawdziwy „tłum” Babć i Dziadków. Wystąpiliśmy najpiękniej jak umiemy recytując wierszyki i  tańcząc twista. Nie zabrakło też zabawy ruchowej i piosenki zaśpiewanej prosto z serca dla Babci i Dziadka. Raz po raz po sali niósł się głos naszej Zlatki : “Бабуся, я тебе люблю”, Я люблю тебе дідусь” . Ten spontaniczny wyraz dziecięcej miłości był  bardzo wzruszający. Potem było wręczenie własnoręcznie wykonanych prezentów dużo przytulania i całusków dla Babć i Dziadków oraz równie  słodki poczęstunek dla wszystkich.

Anna Drozdowska, nauczycielka oddziału I

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Logopedia
Zaktualizowano wpis: https://przedszkole3kanoniczki.pl/logopedia/
Msza Święta – 26 maja 2024
Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejną Mszę Świętą celebrowaną w kaplicy Sióstr w intencji zamówionej
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest Patronalną Uroczystością Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego odprawiliśmy
Ogólnopolski konkurs tańca towarzyskiego
12 maja dwanaścioro dzieci z najstarszej grupy wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie tańca towarzyskiego –
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców
Nabór uzupełniający
Są jeszcze wolne miejsca. Od dnia 23 kwietnia 2024 roku przedszkole prowadzi nabór uzupełniający na