„Dziś dla Babci słońce mamy i całuski dla Dziadziusia”- czyli o spotkaniu z Dziadkami u Maluszków.

17 stycznia to dla Maluszków ważna data. Tego dnia bowiem świętowaliśmy w naszej grupie Dzień Babci i Dziadka. Przygotowania trwały już od dłuższego czasu. Ćwiczyliśmy dzielnie wierszyki, piosenki i taniec. Przygotowaliśmy zaproszenia, dekoracje oraz piękne upominki – kartki z kwiatami. Kiedy nadszedł dzień spotkania, od samego rana wszyscy byli bardzo podekscytowani, zwłaszcza, że mieliśmy okazję zaprezentować się przed południem pozostałym grupom. Była to dla nas swego rodzaju próba generalna przed właściwym występem dla Dziadków. Po odpoczynku wstaliśmy trochę wcześniej niż zwykle, aby przebrać się w odświętne stroje i  założyć kolorowe kokardy – dziewczynki na włosy, a chłopcy zawiązane jak muszki na szyi. Podwieczorek minął szybko, bo każdy już myślał o tym, kto przyszedł świętować z nami.  I tak kiedy zeszliśmy na dół do naszej sali, czekał już na nas prawdziwy „tłum” Babć i Dziadków. Wystąpiliśmy najpiękniej jak umiemy recytując wierszyki i  tańcząc twista. Nie zabrakło też zabawy ruchowej i piosenki zaśpiewanej prosto z serca dla Babci i Dziadka. Raz po raz po sali niósł się głos naszej Zlatki : “Бабуся, я тебе люблю”, Я люблю тебе дідусь” . Ten spontaniczny wyraz dziecięcej miłości był  bardzo wzruszający. Potem było wręczenie własnoręcznie wykonanych prezentów dużo przytulania i całusków dla Babć i Dziadków oraz równie  słodki poczęstunek dla wszystkich.

Anna Drozdowska, nauczycielka oddziału I