yes

Ta Ewangelia to jedna z najtrudniejszych. Zrozumieć łatwo, ale wprowadzić w życie to co innego. Być doskonałym jak Pan Bóg, to wysokie wymaganie, ale trzeba się starać, aby być człowiekiem przebaczającym i kochającym jak Bóg. Popatrzmy: są dwaj sąsiedzi, czy zdarzają się między nimi kłótnie?

-Tak.

– Jeśli jeden drugiemu wrzuci śmieci za płot. Co robić?

– Wyrzucić do kosza.
– O, to po chrześcijańsku. Rzadko się zdarza taki czyn. A gdy powie brzydkie słowo?

– Przeprosić.

– To w rzeczywistości ideał, żeby przeprosił ten, który je powiedział… A gdy uderzy w jeden policzek.

– Walnąć w drugi.

– Ważne jest to, byśmy nie odpowiadali złem na zło. Jeśli nie będziesz reagował, to drugi prędzej czy później, da spokój. Nie powinniśmy sami wymierzać sprawiedliwości. Jeśli Paweł rzuci kamieniem w szybę Gawła, co Gaweł powinien zrobić?

– Powiedzieć mu, żeby naprawił.

– A gdyby nie chciał?

– Zgłosić na policję.

– Oczywiści błędem byłoby wybijać jemu szybę. Dawniej było tak: oko za oko, ząb za ząb. Na dawne czasy było to sprawiedliwe… Ale nie dziś, gdy jesteśmy chrześcijanami. A jeśli policja nie reaguje? Co mogę zrobić?

– Samemu naprawić.

– Tak. I Bogu zostawić wymierzenie sprawiedliwości. Mamy Boga który nad tym wszystkim czuwa. Nawet wielka krzywda może być przez Boga naprawiona. Możemy nawet modlić się za tego, który nam źle czyni. Mówi się, że złość piękności szkodzi. Co to znaczy.

– Ma brzydki wyraz twarzy.

– Tak. Nawet piękna modelka, która robi złe rzeczy, może przestać być piękna. Trzeba prosić Boga o przebaczenie. Nienawiść nam samym szkodzi. Trzeba jednak też działać w swojej obronie. Powiedzieć mamie i tacie, gdy dzieje mi się krzywda, a oni na pewno zaradzą. Pamiętajmy, że należymy do wielkiej rodziny dzieci Bożych. Módlmy się za wszystkich naszych nieprzyjaciół.
Było jeszcze opowiadanie o ptaku o dwóch głowach. Jedna głowa znalazła miód. I sama zjadła. Głowa po prawej stronie znalazła trujące jagody i najadła się, chcąc zrobić na złość drugiej głowie i ptak niestety umarł. Nie możemy czynić zła drugiemu człowiekowi, bo to nam przynosi zgubę. (tekst nieautoryzowany)

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Logopedia
Zaktualizowano wpis: https://przedszkole3kanoniczki.pl/logopedia/
Msza Święta – 26 maja 2024
Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejną Mszę Świętą celebrowaną w kaplicy Sióstr w intencji zamówionej
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest Patronalną Uroczystością Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego odprawiliśmy
Ogólnopolski konkurs tańca towarzyskiego
12 maja dwanaścioro dzieci z najstarszej grupy wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie tańca towarzyskiego –
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców
Nabór uzupełniający
Są jeszcze wolne miejsca. Od dnia 23 kwietnia 2024 roku przedszkole prowadzi nabór uzupełniający na