yes

Obchodzony zwykle dnia 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Mary Pannie Dzień Świętości Życia, w tym roku w przedszkolu jest obchodzony dzień wcześniej.  Przebiega w klimacie wdzięczności Bogu za dar życia, który jest pierwszym z darów danym człowiekowi. Jeśli człowiek żyje – otwierają się przed nim następne możliwości: po ludzku sądząc ograniczone, sądząc po Bożemu – wszystko jest możliwe.

W oczekiwaniu na ten dzień nauczycielki przygotowały wystawki zdjęć z okresu niemowlęcego przedszkolaków, które dzieci przyniosły z domu. Jedna dziewczynka z Ukrainy, która nie miała swojego zdjęcia, narysowała swój “portret z okresu niemowlęctwa”. W każdym oddziale dzieci zostały przygotowane przez nauczycielki, aby mogły jak najpełniej wziąć udział w obchodach.

Obchody rozpoczęliśmy w kaplicy piosenką: “Ty mnie, Panie, utworzyłeś”. Potem s. Dyrektor poprowadziła dialog z dziećmi na temat Zwiastowania, wdzięczności za dar życia i duchowej adopcji. Następnie dzieci wysłuchały modlitwy Świętego Jana Pawła II i zakończono piosenką: “Ja jestem, ja czuję, ja żyję.”

Po wyjściu z kaplicy zwiedzano wystawki zdjęć, ze zdziwieniem odgadując imiona noworodków. Po obiedzie był słodki cukierek.

Maluszki przygotowały laurki z kwiatkiem, by powiedzieć mamie: “Dziękuję, że mnie urodziłaś”. Po jedną z dziewczynek przyszedł tata i usłyszał: “Dobrze, że żyjesz”.

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Logopedia
Zaktualizowano wpis: https://przedszkole3kanoniczki.pl/logopedia/
Msza Święta – 26 maja 2024
Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejną Mszę Świętą celebrowaną w kaplicy Sióstr w intencji zamówionej
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest Patronalną Uroczystością Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego odprawiliśmy
Ogólnopolski konkurs tańca towarzyskiego
12 maja dwanaścioro dzieci z najstarszej grupy wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie tańca towarzyskiego –
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców
Nabór uzupełniający
Są jeszcze wolne miejsca. Od dnia 23 kwietnia 2024 roku przedszkole prowadzi nabór uzupełniający na