yes

Obchodzony zwykle dnia 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Mary Pannie Dzień Świętości Życia, w tym roku w przedszkolu jest obchodzony dzień wcześniej.  Przebiega w klimacie wdzięczności Bogu za dar życia, który jest pierwszym z darów danym człowiekowi. Jeśli człowiek żyje – otwierają się przed nim następne możliwości: po ludzku sądząc ograniczone, sądząc po Bożemu – wszystko jest możliwe.

W oczekiwaniu na ten dzień nauczycielki przygotowały wystawki zdjęć z okresu niemowlęcego przedszkolaków, które dzieci przyniosły z domu. Jedna dziewczynka z Ukrainy, która nie miała swojego zdjęcia, narysowała swój “portret z okresu niemowlęctwa”. W każdym oddziale dzieci zostały przygotowane przez nauczycielki, aby mogły jak najpełniej wziąć udział w obchodach.

Obchody rozpoczęliśmy w kaplicy piosenką: “Ty mnie, Panie, utworzyłeś”. Potem s. Dyrektor poprowadziła dialog z dziećmi na temat Zwiastowania, wdzięczności za dar życia i duchowej adopcji. Następnie dzieci wysłuchały modlitwy Świętego Jana Pawła II i zakończono piosenką: “Ja jestem, ja czuję, ja żyję.”

Po wyjściu z kaplicy zwiedzano wystawki zdjęć, ze zdziwieniem odgadując imiona noworodków. Po obiedzie był słodki cukierek.

Maluszki przygotowały laurki z kwiatkiem, by powiedzieć mamie: “Dziękuję, że mnie urodziłaś”. Po jedną z dziewczynek przyszedł tata i usłyszał: “Dobrze, że żyjesz”.

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Alfabet logopedyczny w listopadzie
Na stronie Logopedia dodano nową relację z realizacji projektu logopedycznego w przedszkolu.
Minął tydzień
W ostatnim tygodniu u starszaków rozmawialiśmy o budowie ciała człowieka. Poznawaliśmy, gdzie się znajduje kolano,
Z kolejną wizytą w Bibliotece Głównej…
Udało się dotrzeć na czas, choć droga do pokonania nie jest krótka. W bibliotece przywitał
W świecie wyobraźni
Miniony tydzień w grupie starszaków przebiegał pod hasłem: “W świecie wyobraźni”. Staraliśmy się rozwijać wyobraźnię
Dwa domy
Listopad 2023
Krakowiaczek
Listopad 2023