Obchodzony zwykle dnia 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Mary Pannie Dzień Świętości Życia, w tym roku w przedszkolu jest obchodzony dzień wcześniej.  Przebiega w klimacie wdzięczności Bogu za dar życia, który jest pierwszym z darów danym człowiekowi. Jeśli człowiek żyje – otwierają się przed nim następne możliwości: po ludzku sądząc ograniczone, sądząc po Bożemu – wszystko jest możliwe.

W oczekiwaniu na ten dzień nauczycielki przygotowały wystawki zdjęć z okresu niemowlęcego przedszkolaków, które dzieci przyniosły z domu. Jedna dziewczynka z Ukrainy, która nie miała swojego zdjęcia, narysowała swój “portret z okresu niemowlęctwa”. W każdym oddziale dzieci zostały przygotowane przez nauczycielki, aby mogły jak najpełniej wziąć udział w obchodach.

Obchody rozpoczęliśmy w kaplicy piosenką: “Ty mnie, Panie, utworzyłeś”. Potem s. Dyrektor poprowadziła dialog z dziećmi na temat Zwiastowania, wdzięczności za dar życia i duchowej adopcji. Następnie dzieci wysłuchały modlitwy Świętego Jana Pawła II i zakończono piosenką: “Ja jestem, ja czuję, ja żyję.”

Po wyjściu z kaplicy zwiedzano wystawki zdjęć, ze zdziwieniem odgadując imiona noworodków. Po obiedzie był słodki cukierek.

Maluszki przygotowały laurki z kwiatkiem, by powiedzieć mamie: “Dziękuję, że mnie urodziłaś”. Po jedną z dziewczynek przyszedł tata i usłyszał: “Dobrze, że żyjesz”.