W grupie średniaków odbyły się zajęcia w ramach preorientacji zawodowej. Tym razem poprowadziła je mama Hani. Pani Dagmara przybliżyła dzieciom zawód higienistki stomatologicznej. Najpierw przeczytała książkę, w której bohaterka Pola opowiedziała o higienie jamy ustnej. Następnie pokazała dzieciom niektóre narzędzia stomatologiczne. Średniaki wzięły także udział w zabawie, w której miały za zadanie  zdecydować, co jest zdrowe lub niezdrowe dla zębów. Na koniec obejrzały krótką bajkę edukacyjną i rozwiązały zagadki. Nie zabrakło również niespodzianek: planu mycia zębów, kolorowanki, naklejki, pasty do zębów, itp. Dziękujemy Pani Dagmarze za poświęcony czas, przygotowanie i przeprowadzenie zajęć. Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom, żadna wizyta w gabinecie stomatologicznym nie będzie straszna.

1. s. Marlena Monika Siuta
  2.