yes

Właśnie zakończyła się akcja „Góra grosza”, która trwała od listopada 2022 roku. W każdej grupie stał słoik, do którego dzieci mogły przynosić „groszaki”, by w ten sposób pomóc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Dzięki otwartości i zaangażowaniu rodziców oraz innych członków rodzin, dzieci z radością wrzucały swoje monety do słoików. Po zakończonej akcji sprytne paluszki starszaków segregowały zebrane pieniążki, oddzielając każdy nominał. To bardzo żmudna praca wymagająca niezwykłej precyzji i wiele cierpliwości, ale udało się. Zebraliśmy 84 zł 52 grosze. Teraz pozostaje zważyć pieniądze, zapakować w paczkę i odesłać do wskazanego punktu.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję serdecznie dziękujemy. W ten sposób uczymy dzieci wrażliwości na innych i dzielenia się dobrami materialnymi.

s. Stella Patrycja Porębna, nauczycielka oddziału III

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9
Konkurs “Mój Lajkonik”
Dzieci z grupy Starszaków wzięły udział w konkursie plastycznym z okazji „Pochodu Lajkonika”, który polegał
KONKURS „NASI ULUBIENI BOHATEROWIE”
  W marcu Starszaki uczestniczyły w wycieczce do Kina Kijów, gdzie oglądały bajkę  „Wyspa Puffinów.
Dzień dziecka w przedszkolu
Atrakcje w przedszkolu: 3 czerwca 2024
Dzień Mamy i Taty u Maluszków
Przedstawienie o małej żabce.