yes

Właśnie zakończyła się akcja „Góra grosza”, która trwała od listopada 2022 roku. W każdej grupie stał słoik, do którego dzieci mogły przynosić „groszaki”, by w ten sposób pomóc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Dzięki otwartości i zaangażowaniu rodziców oraz innych członków rodzin, dzieci z radością wrzucały swoje monety do słoików. Po zakończonej akcji sprytne paluszki starszaków segregowały zebrane pieniążki, oddzielając każdy nominał. To bardzo żmudna praca wymagająca niezwykłej precyzji i wiele cierpliwości, ale udało się. Zebraliśmy 84 zł 52 grosze. Teraz pozostaje zważyć pieniądze, zapakować w paczkę i odesłać do wskazanego punktu.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję serdecznie dziękujemy. W ten sposób uczymy dzieci wrażliwości na innych i dzielenia się dobrami materialnymi.

s. Stella Patrycja Porębna, nauczycielka oddziału III

 

Kategorie
Msza Święta 2023-2024
Msze Święte dla dzieci i rodzin, niedziela 11.00 10 września 8 października 12 listopada 10
Akcja ogólnopolska – Sprzątanie świata
Dzieci z naszego przedszkola biorą udział w akcji Sprzątanie świata – Polska. Mamy rękawice, worki
Życzenia Jacka Majchrowskiego Prezydenta Miasta na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi, Drodzy Uczniowie i Rodzice, Wszyscy, dla których
Legioneloza – co warto wiedzieć?
https://www.gov.pl/web/wsse-krakow/legioneloza—co-warto-wiedziec