yes

Właśnie zakończyła się akcja „Góra grosza”, która trwała od listopada 2022 roku. W każdej grupie stał słoik, do którego dzieci mogły przynosić „groszaki”, by w ten sposób pomóc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Dzięki otwartości i zaangażowaniu rodziców oraz innych członków rodzin, dzieci z radością wrzucały swoje monety do słoików. Po zakończonej akcji sprytne paluszki starszaków segregowały zebrane pieniążki, oddzielając każdy nominał. To bardzo żmudna praca wymagająca niezwykłej precyzji i wiele cierpliwości, ale udało się. Zebraliśmy 84 zł 52 grosze. Teraz pozostaje zważyć pieniądze, zapakować w paczkę i odesłać do wskazanego punktu.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję serdecznie dziękujemy. W ten sposób uczymy dzieci wrażliwości na innych i dzielenia się dobrami materialnymi.

s. Stella Patrycja Porębna, nauczycielka oddziału III

 

Kategorie
Dzień świętości życia
Obchodzony zwykle dnia 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Mary Pannie Dzień Świętości Życia, w
Ptaki. Wiosenne.
Ptaki nie ruszają się z gniazd. Jakby były z plasteliny. Z pracowni plastycznej Starszaków. Podziwiamy,
Zawód ratujący życie
Dziś na zajęcia do starszaków przyszła Mama Emilki. Weszła do sali ubrana w biały fartuch
5 x wiosna
Wiosna z dnia na dzień się zmienia. Może o to chodzi w tych dziecięcych obrazkach?