yes

Są pewne treści jeszcze obce naszym Maluszkom, ponieważ ich doświadczenie życiowe jest malutkie jak oni sami. W ubiegłym tygodniu poznawaliśmy teatr. Wielkie słowo i wiele treści. W naszej zabawie skupiliśmy się na tym, aby stworzyć dzieciom warunki do radosnej improwizacji werbalnych i ruchowych, tak by mogły doświadczyć przyjemności i radości z realizacji własnych pomysłów. Razem stworzyliśmy mały teatrzyk pacynkowy. Wzbogaciliśmy nasze słownictwo o wyrazy i określenia związane z teatrem. Wykonaliśmy pracę plastyczną „Mój teatr”. Korzystając z daru słonecznej pogody wyruszyliśmy szukać zwiastunów oczekiwanej Wiosny. Nawet udało się pierwsze odnaleźć. Na zajęciach dodatkowych ćwiczyliśmy chwyt „mega pęsety”. Nie jest łatwo posługiwać się nią, zwłaszcza, gdy ma się tak małe rączki. Dzieciom się udało… Chwytały drobne i większe elementy. Tak mijały nam kolejne dni, na uczeniu się poprzez zabawę. U Maluszków nigdy nie jest nudno!

  1. s. Mariola Elżbieta Lasek, nauczycielka oddziału I
  2.  
Kategorie
Dzień świętości życia
Obchodzony zwykle dnia 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Mary Pannie Dzień Świętości Życia, w
Ptaki. Wiosenne.
Ptaki nie ruszają się z gniazd. Jakby były z plasteliny. Z pracowni plastycznej Starszaków. Podziwiamy,
Zawód ratujący życie
Dziś na zajęcia do starszaków przyszła Mama Emilki. Weszła do sali ubrana w biały fartuch
5 x wiosna
Wiosna z dnia na dzień się zmienia. Może o to chodzi w tych dziecięcych obrazkach?