yes

Są pewne treści jeszcze obce naszym Maluszkom, ponieważ ich doświadczenie życiowe jest malutkie jak oni sami. W ubiegłym tygodniu poznawaliśmy teatr. Wielkie słowo i wiele treści. W naszej zabawie skupiliśmy się na tym, aby stworzyć dzieciom warunki do radosnej improwizacji werbalnych i ruchowych, tak by mogły doświadczyć przyjemności i radości z realizacji własnych pomysłów. Razem stworzyliśmy mały teatrzyk pacynkowy. Wzbogaciliśmy nasze słownictwo o wyrazy i określenia związane z teatrem. Wykonaliśmy pracę plastyczną „Mój teatr”. Korzystając z daru słonecznej pogody wyruszyliśmy szukać zwiastunów oczekiwanej Wiosny. Nawet udało się pierwsze odnaleźć. Na zajęciach dodatkowych ćwiczyliśmy chwyt „mega pęsety”. Nie jest łatwo posługiwać się nią, zwłaszcza, gdy ma się tak małe rączki. Dzieciom się udało… Chwytały drobne i większe elementy. Tak mijały nam kolejne dni, na uczeniu się poprzez zabawę. U Maluszków nigdy nie jest nudno!

  1. s. Mariola Elżbieta Lasek, nauczycielka oddziału I
  2.  
Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Alfabet logopedyczny w listopadzie
Na stronie Logopedia dodano nową relację z realizacji projektu logopedycznego w przedszkolu.
Minął tydzień
W ostatnim tygodniu u starszaków rozmawialiśmy o budowie ciała człowieka. Poznawaliśmy, gdzie się znajduje kolano,
Z kolejną wizytą w Bibliotece Głównej…
Udało się dotrzeć na czas, choć droga do pokonania nie jest krótka. W bibliotece przywitał
W świecie wyobraźni
Miniony tydzień w grupie starszaków przebiegał pod hasłem: “W świecie wyobraźni”. Staraliśmy się rozwijać wyobraźnię
Dwa domy
Listopad 2023
Krakowiaczek
Listopad 2023