yes

Są pewne treści jeszcze obce naszym Maluszkom, ponieważ ich doświadczenie życiowe jest malutkie jak oni sami. W ubiegłym tygodniu poznawaliśmy teatr. Wielkie słowo i wiele treści. W naszej zabawie skupiliśmy się na tym, aby stworzyć dzieciom warunki do radosnej improwizacji werbalnych i ruchowych, tak by mogły doświadczyć przyjemności i radości z realizacji własnych pomysłów. Razem stworzyliśmy mały teatrzyk pacynkowy. Wzbogaciliśmy nasze słownictwo o wyrazy i określenia związane z teatrem. Wykonaliśmy pracę plastyczną „Mój teatr”. Korzystając z daru słonecznej pogody wyruszyliśmy szukać zwiastunów oczekiwanej Wiosny. Nawet udało się pierwsze odnaleźć. Na zajęciach dodatkowych ćwiczyliśmy chwyt „mega pęsety”. Nie jest łatwo posługiwać się nią, zwłaszcza, gdy ma się tak małe rączki. Dzieciom się udało… Chwytały drobne i większe elementy. Tak mijały nam kolejne dni, na uczeniu się poprzez zabawę. U Maluszków nigdy nie jest nudno!

  1. s. Mariola Elżbieta Lasek, nauczycielka oddziału I
  2.  
Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Logopedia
Zaktualizowano wpis: https://przedszkole3kanoniczki.pl/logopedia/
Msza Święta – 26 maja 2024
Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejną Mszę Świętą celebrowaną w kaplicy Sióstr w intencji zamówionej
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest Patronalną Uroczystością Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego odprawiliśmy
Ogólnopolski konkurs tańca towarzyskiego
12 maja dwanaścioro dzieci z najstarszej grupy wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie tańca towarzyskiego –
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców
Nabór uzupełniający
Są jeszcze wolne miejsca. Od dnia 23 kwietnia 2024 roku przedszkole prowadzi nabór uzupełniający na