yes

Mali i duzi, po prostu wszyscy szeroko otwieramy oczy i wypatrujemy przyjścia Wiosny. I jest! Przyszła 21 marca kalendarzowa Wiosna! Wcześniej zwiastując ją przyleciały nasze „zgrabne bociany” i wylądowały w szatni przedszkola. To Maluszki i ich paluszki je wykonały, a nie było to proste zadanie. Złożyć z części dużego ptaka, tak by głowa była tam gdzie trzeba, skrzydła i nogi na właściwym miejscu… Maluszki dały radę! Przyprowadziły bociany do przedszkola. Z bocianami i baziami, i kolorowymi kwiatami powitaliśmy Panią Wiosnę w naszej grupie. Przyszła w zielonej sukience, w kapeluszu ze słońcem, zaprosiła nas do radosnej piosenki i tańca przy śpiewie ptaków. Zawirowała i rozsypała kwiaty na przedszkolnym dywanie. Dzieci ułożyły je w łańcuch kwiatowy, a potem ozdobiły nimi nowy kapelusz dla Wiosny, prosząc by nie była gościem, ale by się u nas na dobre zadomowiła. Czy zostanie już i ogrzeje nas ciepłem promieni słonecznych i rozweseli serca bogactwem kolorów i dźwięków? Wkrótce się przekonamy.

  1. Mariola Elżbieta Lasek, nauczycielka oddziału I
Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Podziękowanie
Dziękujemy wszystkim za piękny rok 2023/2024 w przedszkolu.      
Spotkanie z Siostrami Duchaczkami z Burundi
Dziś odwiedziły przedszkole 3 siostry z Burundi przebywające po raz pierwszy w Polsce. Dzieci z
Ogłoszenie o pracy na rok szkolny 2024/2025
Zatrudnimy od września 2024 roku: 1. Nauczyciel wychowania przedszkolnego – pełny etat (wakat). 2. Pedagog
Uroczyste pożegnanie przedszkola
Podczas ostatnich dni w grupie starszaków trwały przygotowania do uroczystego pożegnania przedszkola. Dzieci powtarzały wiersze,
Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9