Mali i duzi, po prostu wszyscy szeroko otwieramy oczy i wypatrujemy przyjścia Wiosny. I jest! Przyszła 21 marca kalendarzowa Wiosna! Wcześniej zwiastując ją przyleciały nasze „zgrabne bociany” i wylądowały w szatni przedszkola. To Maluszki i ich paluszki je wykonały, a nie było to proste zadanie. Złożyć z części dużego ptaka, tak by głowa była tam gdzie trzeba, skrzydła i nogi na właściwym miejscu… Maluszki dały radę! Przyprowadziły bociany do przedszkola. Z bocianami i baziami, i kolorowymi kwiatami powitaliśmy Panią Wiosnę w naszej grupie. Przyszła w zielonej sukience, w kapeluszu ze słońcem, zaprosiła nas do radosnej piosenki i tańca przy śpiewie ptaków. Zawirowała i rozsypała kwiaty na przedszkolnym dywanie. Dzieci ułożyły je w łańcuch kwiatowy, a potem ozdobiły nimi nowy kapelusz dla Wiosny, prosząc by nie była gościem, ale by się u nas na dobre zadomowiła. Czy zostanie już i ogrzeje nas ciepłem promieni słonecznych i rozweseli serca bogactwem kolorów i dźwięków? Wkrótce się przekonamy.

1. Mariola Elżbieta Lasek, nauczycielka oddziału I