yes

Mali i duzi, po prostu wszyscy szeroko otwieramy oczy i wypatrujemy przyjścia Wiosny. I jest! Przyszła 21 marca kalendarzowa Wiosna! Wcześniej zwiastując ją przyleciały nasze „zgrabne bociany” i wylądowały w szatni przedszkola. To Maluszki i ich paluszki je wykonały, a nie było to proste zadanie. Złożyć z części dużego ptaka, tak by głowa była tam gdzie trzeba, skrzydła i nogi na właściwym miejscu… Maluszki dały radę! Przyprowadziły bociany do przedszkola. Z bocianami i baziami, i kolorowymi kwiatami powitaliśmy Panią Wiosnę w naszej grupie. Przyszła w zielonej sukience, w kapeluszu ze słońcem, zaprosiła nas do radosnej piosenki i tańca przy śpiewie ptaków. Zawirowała i rozsypała kwiaty na przedszkolnym dywanie. Dzieci ułożyły je w łańcuch kwiatowy, a potem ozdobiły nimi nowy kapelusz dla Wiosny, prosząc by nie była gościem, ale by się u nas na dobre zadomowiła. Czy zostanie już i ogrzeje nas ciepłem promieni słonecznych i rozweseli serca bogactwem kolorów i dźwięków? Wkrótce się przekonamy.

  1. Mariola Elżbieta Lasek, nauczycielka oddziału I
Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Zajęcia z położną
  Przygotowując się do obchodów Dnia Świętości Życia, zaprosiliśmy na zajęcia do grupy maluszków mamę
Maluchy w świecie książek
W grupie maluszków przez cały tydzień od 2 do 5 kwietnia wszystkie zajęcia dotyczyły książek.
Życzenia świąteczne
Na Święta Paschalne s. Adriana i cała kadra przedszkola życzy radosnych spotkań z Jezusem Zmartwychwstałym,
Święcenie pokarmów w przedszkolu
Tradycyjnie w Wielką Środę odbywa się w przedszkolu święcenie pokarmów. W tym dniu brakowało tylko
Królowa Śniegu – spektakl muzyczny
Dziś w Kinie Kijów przedszkolaki z oddziału II i III oglądały baśń muzyczną Królowa Śniegu.
Informacje
Drodzy Rodzice 26 marca 2024 – Starszaki Średniaki jadą do Kina Kijów na spektakl muzyczny