yes

Mali i duzi, po prostu wszyscy szeroko otwieramy oczy i wypatrujemy przyjścia Wiosny. I jest! Przyszła 21 marca kalendarzowa Wiosna! Wcześniej zwiastując ją przyleciały nasze „zgrabne bociany” i wylądowały w szatni przedszkola. To Maluszki i ich paluszki je wykonały, a nie było to proste zadanie. Złożyć z części dużego ptaka, tak by głowa była tam gdzie trzeba, skrzydła i nogi na właściwym miejscu… Maluszki dały radę! Przyprowadziły bociany do przedszkola. Z bocianami i baziami, i kolorowymi kwiatami powitaliśmy Panią Wiosnę w naszej grupie. Przyszła w zielonej sukience, w kapeluszu ze słońcem, zaprosiła nas do radosnej piosenki i tańca przy śpiewie ptaków. Zawirowała i rozsypała kwiaty na przedszkolnym dywanie. Dzieci ułożyły je w łańcuch kwiatowy, a potem ozdobiły nimi nowy kapelusz dla Wiosny, prosząc by nie była gościem, ale by się u nas na dobre zadomowiła. Czy zostanie już i ogrzeje nas ciepłem promieni słonecznych i rozweseli serca bogactwem kolorów i dźwięków? Wkrótce się przekonamy.

  1. Mariola Elżbieta Lasek, nauczycielka oddziału I
Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Alfabet logopedyczny w listopadzie
Na stronie Logopedia dodano nową relację z realizacji projektu logopedycznego w przedszkolu.
Minął tydzień
W ostatnim tygodniu u starszaków rozmawialiśmy o budowie ciała człowieka. Poznawaliśmy, gdzie się znajduje kolano,
Z kolejną wizytą w Bibliotece Głównej…
Udało się dotrzeć na czas, choć droga do pokonania nie jest krótka. W bibliotece przywitał
W świecie wyobraźni
Miniony tydzień w grupie starszaków przebiegał pod hasłem: “W świecie wyobraźni”. Staraliśmy się rozwijać wyobraźnię
Dwa domy
Listopad 2023
Krakowiaczek
Listopad 2023