yes

Dziś gościliśmy w przedszkolu dzieci z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. I. J. Paderewskiego w Krakowie, która mieści się przy ul. Basztowej 8.

Podczas koncertu wystąpiło ośmioro solistów z siedmioma instrumentami, którym na pianinie towarzyszyły dwie nauczycielki z tamtejszej szkoły. Usłyszeliśmy między innymi: Starodawną piosenkę i Nocne stwory – fortepian, potem Contredans – trąbka z fortepianem, na skrzypcach walca, następnie w wykonaniu pierwszoklasistki utwór Dzwoneczki – fortepian, na dzwonkach z podkładem muzycznym – From Zero to Hero, Humoreska – wiolonczela, na klarnecie – utwór rozrywkowy, a na koniec na flecie piękną Canzonettę.

Po słodkim poczęstunku i podarunku od przedszkola (memory duchackie), nauczycielka ze szkoły muzycznej przeprowadziła krótki test muzyczny dla przedszkolaków: dzieci klaskały podany rytm, słuchały dwóch melodii, by powiedzieć, czy są takie same, słuchały też ile dźwięków pani gra na fortepianie. Co ciekawe wszystkie zagadki zostały prawidłowo rozwiązane.

Szkoła muzyczna zaprasza.

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Podziękowanie
Dziękujemy wszystkim za piękny rok 2023/2024 w przedszkolu.      
Spotkanie z Siostrami Duchaczkami z Burundi
Dziś odwiedziły przedszkole 3 siostry z Burundi przebywające po raz pierwszy w Polsce. Dzieci z
Ogłoszenie o pracy na rok szkolny 2024/2025
Zatrudnimy od września 2024 roku: 1. Nauczyciel wychowania przedszkolnego – pełny etat (wakat). 2. Pedagog
Uroczyste pożegnanie przedszkola
Podczas ostatnich dni w grupie starszaków trwały przygotowania do uroczystego pożegnania przedszkola. Dzieci powtarzały wiersze,
Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9