Dziś gościliśmy w przedszkolu dzieci z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. I. J. Paderewskiego w Krakowie, która mieści się przy ul. Basztowej 8.

Podczas koncertu wystąpiło ośmioro solistów z siedmioma instrumentami, którym na pianinie towarzyszyły dwie nauczycielki z tamtejszej szkoły. Usłyszeliśmy między innymi: Starodawną piosenkę i Nocne stwory – fortepian, potem Contredans – trąbka z fortepianem, na skrzypcach walca, następnie w wykonaniu pierwszoklasistki utwór Dzwoneczki – fortepian, na dzwonkach z podkładem muzycznym – From Zero to Hero, Humoreska – wiolonczela, na klarnecie – utwór rozrywkowy, a na koniec na flecie piękną Canzonettę.

Po słodkim poczęstunku i podarunku od przedszkola (memory duchackie), nauczycielka ze szkoły muzycznej przeprowadziła krótki test muzyczny dla przedszkolaków: dzieci klaskały podany rytm, słuchały dwóch melodii, by powiedzieć, czy są takie same, słuchały też ile dźwięków pani gra na fortepianie. Co ciekawe wszystkie zagadki zostały prawidłowo rozwiązane.

Szkoła muzyczna zaprasza.