yes

Dziś gościliśmy w przedszkolu dzieci z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. I. J. Paderewskiego w Krakowie, która mieści się przy ul. Basztowej 8.

Podczas koncertu wystąpiło ośmioro solistów z siedmioma instrumentami, którym na pianinie towarzyszyły dwie nauczycielki z tamtejszej szkoły. Usłyszeliśmy między innymi: Starodawną piosenkę i Nocne stwory – fortepian, potem Contredans – trąbka z fortepianem, na skrzypcach walca, następnie w wykonaniu pierwszoklasistki utwór Dzwoneczki – fortepian, na dzwonkach z podkładem muzycznym – From Zero to Hero, Humoreska – wiolonczela, na klarnecie – utwór rozrywkowy, a na koniec na flecie piękną Canzonettę.

Po słodkim poczęstunku i podarunku od przedszkola (memory duchackie), nauczycielka ze szkoły muzycznej przeprowadziła krótki test muzyczny dla przedszkolaków: dzieci klaskały podany rytm, słuchały dwóch melodii, by powiedzieć, czy są takie same, słuchały też ile dźwięków pani gra na fortepianie. Co ciekawe wszystkie zagadki zostały prawidłowo rozwiązane.

Szkoła muzyczna zaprasza.

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Alfabet logopedyczny w listopadzie
Na stronie Logopedia dodano nową relację z realizacji projektu logopedycznego w przedszkolu.
Minął tydzień
W ostatnim tygodniu u starszaków rozmawialiśmy o budowie ciała człowieka. Poznawaliśmy, gdzie się znajduje kolano,
Z kolejną wizytą w Bibliotece Głównej…
Udało się dotrzeć na czas, choć droga do pokonania nie jest krótka. W bibliotece przywitał
W świecie wyobraźni
Miniony tydzień w grupie starszaków przebiegał pod hasłem: “W świecie wyobraźni”. Staraliśmy się rozwijać wyobraźnię
Dwa domy
Listopad 2023
Krakowiaczek
Listopad 2023