yes

Dziś w przedszkolu podejmowaliśmy gości z Francji: biskupa Mende Benoît Bertranda z towarzyszącym mu kapłanem, sekretarką i siostrami duchaczkami z placówki w Marvejols. Goście wraz z Przełożoną Generalną s. Kazimierą Gołębiowską zostali oprowadzeni po przedszkolu przez s. Adrianę Annę Miś dyrektorkę przedszkola. Na podwórku do gości zbiegły się Średniaki, w sali maluszków prowadzono rozmowy w różnych językach, a w sali Starszaków s. Eligia z s. Stellą uraczyły gości przedstawieniem  wykonaniu dzieci: Jaś i Małgosia. Po brawach, pochwałach i wspólnym zdjęciu zwiedzono jeszcze jadalnię.

Goście otrzymali buttony z logo przedszkola, które od razu przypięli sobie do ubrań. Poczęstowali się też cukierkami z chatki Baby Jagi.

Ksiądz Biskup przybył do Polski, ponieważ “We Francji, w diecezji Mende, której jestem biskupem, są siostry zakonne, Kanoniczki Ducha Świętego. Dlatego przyjechałem do Krakowa z braterską wizytą, żeby poznać tutejszą diecezję, lepiej poznać zgromadzenie, wspólnotę zakonną, spotkać się z przełożoną generalną” (z artykułu opublikowanego na stronie: https://naszdziennik.pl/index.php/wiara-kosciol-na-swiecie/277163,mamy-byc-swiadkami-milosierdzia.html) 

Przedszkole jest jednym z dzieł prowadzonych przez Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia w Polsce.

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do