Dziś w przedszkolu podejmowaliśmy gości z Francji: biskupa Mende Benoît Bertranda z towarzyszącym mu kapłanem, sekretarką i siostrami duchaczkami z placówki w Marvejols. Goście wraz z Przełożoną Generalną s. Kazimierą Gołębiowską zostali oprowadzeni po przedszkolu przez s. Adrianę Annę Miś dyrektorkę przedszkola. Na podwórku do gości zbiegły się Średniaki, w sali maluszków prowadzono rozmowy w różnych językach, a w sali Starszaków s. Eligia z s. Stellą uraczyły gości przedstawieniem  wykonaniu dzieci: Jaś i Małgosia. Po brawach, pochwałach i wspólnym zdjęciu zwiedzono jeszcze jadalnię.

Goście otrzymali buttony z logo przedszkola, które od razu przypięli sobie do ubrań. Poczęstowali się też cukierkami z chatki Baby Jagi.

Ksiądz Biskup przybył do Polski, ponieważ “We Francji, w diecezji Mende, której jestem biskupem, są siostry zakonne, Kanoniczki Ducha Świętego. Dlatego przyjechałem do Krakowa z braterską wizytą, żeby poznać tutejszą diecezję, lepiej poznać zgromadzenie, wspólnotę zakonną, spotkać się z przełożoną generalną” (z artykułu opublikowanego na stronie: https://naszdziennik.pl/index.php/wiara-kosciol-na-swiecie/277163,mamy-byc-swiadkami-milosierdzia.html)

Przedszkole jest jednym z dzieł prowadzonych przez Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia w Polsce.