yes

Do świętowania Dnia Mamy i Taty średniaki przygotowywały się od dłuższego czasu. Uczyły się ról do bajki “Śpiąca Królewna”, przymierzały stroje, brały udział w próbach na scenie.  Nauczyły się piosenki oraz wierszy dla mamy i taty. W czasie zajęć z kodowania tworzyły serca i naszyjniki z kolorowych pomponów. Przypominały sobie czym zajmują się rodzice i wykonały pracę plastyczną: “Łąka dla mamy i taty” pełną biedronek i kwiatów oraz obrazek i sylwety rodziców – wykorzystując karty pracy. Przygotowały też prezenty – papierowe bukiety, oczywiście w tajemnicy przed rodzicami🙂.

A to wszystko z miłości i wdzięczności do Mamy i Taty, bo “dom to cały świat, gdy się ma kilka lat” (piosenka z Nutki dla Mamy i Taty). Oczekiwany efekt osiągnięty- ogromna radość i wzruszenie rodziców, a nawet podziw, że już tyle potrafią ich kochane pociechy.

s. Marlena Siuta i s. Daniela Ramian, nauczycielki oddziału II
 
Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do