yes

Intencja Mszy Świętej: Trwając w oczekiwaniu na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, prosimy za personel przedszkola, dzieci i ich rodziców o dary i światło Ducha Świętego.

Kazanie dla dzieci:

– Co najbardziej lubicie jeść? – zapytał ojciec Kazimierz dzieci.

– Zupę ogórkową. Naleśniki – naleśniki w przedszkolu. Sznycle. Pierogi ruskie. Lody truskawkowe.

– A ja myślałem – dziwi się kapłan – że dzieci lubią tylko słodycze, a tu takie upodobania kulinarne z wyższej półki. A gdybyście mieli czas, co robilibyście? Co lubicie robić?
– Pływać. Pracować w książkach. Zabawa w sąsiadów. Jeżdżenie na rowerach. Wyjście na świeże powietrze. Jeżdżenie na rolkach. Malować. Patrzeć jak się zmienia świat. Jechać na Australię.
– Dzisiaj jest Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Niebo. Co takiego jest tam ciekawego?

– Pan Bóg. Matka Boża.
– Pomyślcie: gdy kogoś lubimy i jest się od niego daleko to się tęskni i chce się przebywać z tą osobą. Niebo będzie piękne i wspaniałe, bo nastąpi tam spotkanie. Czasem w filmach pokazują, że w niebie tylko śpiewają. Jednak niebo jest miejscem gdzie również poznamy wiele nowych wspaniałych rzeczy. Smak lodów pistacjowych poznałem dopiero w liceum i do tej pory je lubię. A o niebie mówił Pan Jezus, że ani oko nie widziało ani ucho nie słyszało jak wielkie rzeczy przygotował nam Bóg. Mamy prawo do szukania chwil szczęścia na ziemi, ale myślimy też o niebie, które jest wspaniałe i pewnie będą tam nasze ulubione rzeczy i osoby, które kochamy.
Kapłan przeczytał dzieciom opowiadanie o człowieku szukającym raju. Aby dzieci lepiej je zrozumiały ustawił na małym taborecie buty i w odpowiednim momencie odwrócił je w drugą stronę. Opowiadanie było o człowieku, który źle się czuł w swoim domu. Miał dużo pretensji do żony i do dzieci o to, jak go traktowały. Zniechęcony tym wszystkim postanowił pójść i poszukać Raju, by tam poczuć się szczęśliwym. Doszedł do pewnego miejsca gdzie zanocował. Przed położeniem się spać ustawił swoje buty czubkami  w kierunku raju, do którego szedł cały dzień, aby rano wiedzieć gdzie ma iść. W nocy jakiś chochlik odwrócił jego buty i mężczyzna idąc w tym kierunku po jakimś czasie wrócił w znane okolice, a w końcu do swojego domu. Uznał to miejsce z raj i bardzo wszystko mu się spodobało. Żona i dzieci były wspaniałe. Mówił sobie: Dziwne, że tu w raju jest wszystko takie samo jak w poprzednim życiu, a zarazem wszystko inne.
Jak zobaczycie parę butów to pomyślcie o raju… i o tym, że aby dostać się do raju, trzeba troszkę się postarać.

Po Mszy Świętej zaśpiewaliśmy Koronkę ku czci Ducha Świętego.

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Logopedia
Zaktualizowano wpis: https://przedszkole3kanoniczki.pl/logopedia/
Msza Święta – 26 maja 2024
Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejną Mszę Świętą celebrowaną w kaplicy Sióstr w intencji zamówionej
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest Patronalną Uroczystością Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego odprawiliśmy
Ogólnopolski konkurs tańca towarzyskiego
12 maja dwanaścioro dzieci z najstarszej grupy wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie tańca towarzyskiego –
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców
Nabór uzupełniający
Są jeszcze wolne miejsca. Od dnia 23 kwietnia 2024 roku przedszkole prowadzi nabór uzupełniający na