yes

11 maja na zakończenie tygodnia o książce zaprosiłam pisarza i ilustratora. Starszaki od samego rana wyczekiwały nieznajomego gościa i wymyślały pytania odnośnie pisania wierszy, książek, tworzenia rymów itp.
Niestety nie zdążyłam uchwycić aparatem zdziwionych oczu dzieci, kiedy do sali weszła s. Dyrektor Adriana Miś, uginając się pod ciężarem mnóstwa książek i książeczek swojego autorstwa. Gdy Siostra zaczęła opowiadać i pokazywać książki, zainteresowanie u dzieci wzrastało z każdą kolejną minutą. Zaskoczone były bardzo, gdy Pisarka powiedziała, że pewnego dnia wyszła na podwórko, zobaczyła biedronkę i ułożyła o tym wiersz. Potem czytała ten wiersz zawieszając głos w oczekiwaniu, że dzieci dokończą rym. Za każdym razem dzieci używały odpowiedniego słowa. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się kolekcja „Nasze rozśpiewane dzieciaki” – jedenaście śpiewników z nutami i nagraniami piosenek dla dzieci czyli seria „Nutka”. Nutki są przedszkolakom bardzo dobrze znane, bo uczą się piosenek, ale tajniki ich powstawania okazały się niezwykle interesujące, zwłaszcza gdy okazało się, że s. Dyrektor jest autorką słów, melodii, nagrań, a także ilustratorką. Starszaki sprytnie zauważyły różnice pomiędzy oryginalnymi rysunkami, a tymi, które wyszły z drukarni. Rozpoznawały także wśród wokalistów swoje starsze koleżanki i kolegów.

Potem dowiedziały się również o różnych wydawnictwach z którymi współpracowała s. Adriana: Skrzat, WAM, Diecezjalne Wydawnictwo w Sandomierzu, Dom Wydawniczy Rafael i Drukarnia Rafael. W latach 2002 – 2022 była redaktorem miesięcznika przedszkolnego „Słonecznik”, a obecnie oprócz różnych obowiązków jest administratorem strony internetowej przedszkola i prowadzi Kronikę przedszkola.
Po takich ciekawych zajęciach dzieci zostały mimochodem zainspirowane do tworzenia swoich książek.

Dziękujemy za spotkanie.

s. Eligia Ryniak, nauczycielka oddziału III

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Logopedia
Zaktualizowano wpis: https://przedszkole3kanoniczki.pl/logopedia/
Msza Święta – 26 maja 2024
Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejną Mszę Świętą celebrowaną w kaplicy Sióstr w intencji zamówionej
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest Patronalną Uroczystością Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego odprawiliśmy
Ogólnopolski konkurs tańca towarzyskiego
12 maja dwanaścioro dzieci z najstarszej grupy wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie tańca towarzyskiego –
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców
Nabór uzupełniający
Są jeszcze wolne miejsca. Od dnia 23 kwietnia 2024 roku przedszkole prowadzi nabór uzupełniający na