yes

10 maja w piękny, słoneczny dzień starszaki poszły na wycieczkę do pobliskiej księgarni Bonito. Przywitała nas bardzo miła pani, która została przez dzieci nazwana „księgarka”. Opowiedziała nam, na czym polega jej praca, jaki charakter ma księgarnia (można zamówić sobie książkę przez internet i odebrać na miejscu) oraz co i jak jest rozmieszczone w księgarni. Na środku są cztery wyspy, na których są równiutko poukładane książki według treści: przygodowe, fantastyczne, romanse i dla dzieci. Oczywiście nie zabrakło półek z klockami, grami i przyborami papierniczymi. Dzięki siostrze dyrektor mieliśmy możliwość zakupienia kilku ciekawych książeczek. W tak bogato zaopatrzonej księgarni nie było to jednak zadanie proste ani łatwe. Tym bardziej, że każde dziecko chciało coś innego😊.  W końcu kupiliśmy: „Ćwiczenia z myślenia”, „Akademia literek”, „Polskie legendy”, „Poznajemy Kraków”. Po przyjściu do przedszkola zrobiliśmy własne książeczki.

s. Eligia Alina Ryniak, nauczycielka oddziału III

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do