10 maja w piękny, słoneczny dzień starszaki poszły na wycieczkę do pobliskiej księgarni Bonito. Przywitała nas bardzo miła pani, która została przez dzieci nazwana „księgarka”. Opowiedziała nam, na czym polega jej praca, jaki charakter ma księgarnia (można zamówić sobie książkę przez internet i odebrać na miejscu) oraz co i jak jest rozmieszczone w księgarni. Na środku są cztery wyspy, na których są równiutko poukładane książki według treści: przygodowe, fantastyczne, romanse i dla dzieci. Oczywiście nie zabrakło półek z klockami, grami i przyborami papierniczymi. Dzięki siostrze dyrektor mieliśmy możliwość zakupienia kilku ciekawych książeczek. W tak bogato zaopatrzonej księgarni nie było to jednak zadanie proste ani łatwe. Tym bardziej, że każde dziecko chciało coś innego😊.  W końcu kupiliśmy: „Ćwiczenia z myślenia”, „Akademia literek”, „Polskie legendy”, „Poznajemy Kraków”. Po przyjściu do przedszkola zrobiliśmy własne książeczki.

s. Eligia Alina Ryniak, nauczycielka oddziału III