30 i 31 sierpnia 2023 roku nowe dzieci z grupy maluszków stawiały wraz z rodzicami swoje pierwsze kroki w naszym przedszkolu w czasie dni adaptacyjnych.

Spotkanie rozpoczęła s. Dyrektor Adriana Miś, witając wszystkich przy wejściu do budynku i wręczając nowo przybyłym dzieciom identyfikator z imieniem i znaczkiem. Po zapoznaniu się z pierwszym pomieszczeniem jakim jest szatnia, rozpoczęła się wspólna zabawa prowadzona przez nauczycielki. Dzieci nauczyły się wierszyka: Dwie małe ręce i przy pomocy zmysłów odkrywały swoje możliwości w trakcie zabawy fasolką i ryżem. Potem przy niewielkiej pomocy rodziców wykonały swój pierwszy instrument muzyczny. Zagrały, zaśpiewały i z wielką radością wzięły go do domu.

Był też wspólnie przygotowany poczęstunek na jadalni, próba rozstania z rodzicami na kilka minut i co najważniejsze wspólna modlitwa zawierzenia Bogu dzieci i rodzin w kaplicy sióstr.

Dziękujemy rodzicom za przybycie, wspólną zabawę i współpracę.

s. Eligia Alina Ryniak i s. Stella Patrycja Porębna, nauczycielki oddziału I