yes

21 września starszaki wzięły udział w pierwszych zajęciach bibliotecznych. Zajęcia zorganizowane były w Bibliotece Głównej w Krakowie. Dzieci poznały przestrzeń budynku, z radością wędrowały pomiędzy ogromnymi regałami, poznając przy tym różne działy znajdujące się w bibliotece. Oglądały przeróżne książki, zastanawiały się, dlaczego niektóre z nich są tylko obrazkowe i w jaki sposób można je wykorzystać, dlaczego jedne są w twardej oprawie, inne w miękkiej, dlaczego jedne są duże, inne małe. Najwięcej zainteresowania wzbudziły książki przestrzenne i z ruchomymi elementami. 

Na kolejne zajęcia biblioteczne wybieramy się w listopadzie.

s. Marlena Monika Siuta nauczyciel oddziału III

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Alfabet logopedyczny w listopadzie
Na stronie Logopedia dodano nową relację z realizacji projektu logopedycznego w przedszkolu.
Minął tydzień
W ostatnim tygodniu u starszaków rozmawialiśmy o budowie ciała człowieka. Poznawaliśmy, gdzie się znajduje kolano,
Z kolejną wizytą w Bibliotece Głównej…
Udało się dotrzeć na czas, choć droga do pokonania nie jest krótka. W bibliotece przywitał
W świecie wyobraźni
Miniony tydzień w grupie starszaków przebiegał pod hasłem: “W świecie wyobraźni”. Staraliśmy się rozwijać wyobraźnię
Dwa domy
Listopad 2023
Krakowiaczek
Listopad 2023