yes

Akcja Sprzątania świata w Polsce trwa już 30 lat. Tegoroczne hasło akcji brzmi:

„Sprzątanie świata łączy ludzi”. Kolejny raz nasze przedszkole na miarę możliwości dołączyło do grupy osób zaangażowanych w to ekologiczne przedsięwzięcie. Pragniemy wzbudzić w dzieciach troskę o to, by Polska była czystsza, chcemy nauczyć je poszanowania dobrodziejstw ziemi i życia w harmonii z naturą. Nasze konkretne działanie obejmowało część edukacyjną, czyli zajęcia na temat segregacji śmieci w oddziale II oraz zbieranie śmieci w bliskim otoczeniu przedszkola w dzień finału akcji 15.09.23. Mamy nadzieję, że nasze starania i działanie zaowocują nie tylko teoretyczną wiedzą dzieci, ale będą na tym etapie edukacji prawdziwą lekcją ekologii i przyczynią się do wyrobienia nawyku, zwyczaju niezaśmiecania ziemi. My dorośli  w duchu przysłowia: „Słowa uczą, przykłady pociągają” pokażmy im, jak to czynić trzeba.

  1. s. Mariola Elżbieta Lasek, nauczyciel oddziału II
  2.  

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Zajęcia z położną
  Przygotowując się do obchodów Dnia Świętości Życia, zaprosiliśmy na zajęcia do grupy maluszków mamę
Maluchy w świecie książek
W grupie maluszków przez cały tydzień od 2 do 5 kwietnia wszystkie zajęcia dotyczyły książek.
Życzenia świąteczne
Na Święta Paschalne s. Adriana i cała kadra przedszkola życzy radosnych spotkań z Jezusem Zmartwychwstałym,
Święcenie pokarmów w przedszkolu
Tradycyjnie w Wielką Środę odbywa się w przedszkolu święcenie pokarmów. W tym dniu brakowało tylko
Królowa Śniegu – spektakl muzyczny
Dziś w Kinie Kijów przedszkolaki z oddziału II i III oglądały baśń muzyczną Królowa Śniegu.
Informacje
Drodzy Rodzice 26 marca 2024 – Starszaki Średniaki jadą do Kina Kijów na spektakl muzyczny