Akcja Sprzątania świata w Polsce trwa już 30 lat. Tegoroczne hasło akcji brzmi:

„Sprzątanie świata łączy ludzi”. Kolejny raz nasze przedszkole na miarę możliwości dołączyło do grupy osób zaangażowanych w to ekologiczne przedsięwzięcie. Pragniemy wzbudzić w dzieciach troskę o to, by Polska była czystsza, chcemy nauczyć je poszanowania dobrodziejstw ziemi i życia w harmonii z naturą. Nasze konkretne działanie obejmowało część edukacyjną, czyli zajęcia na temat segregacji śmieci w oddziale II oraz zbieranie śmieci w bliskim otoczeniu przedszkola w dzień finału akcji 15.09.23. Mamy nadzieję, że nasze starania i działanie zaowocują nie tylko teoretyczną wiedzą dzieci, ale będą na tym etapie edukacji prawdziwą lekcją ekologii i przyczynią się do wyrobienia nawyku, zwyczaju niezaśmiecania ziemi. My dorośli  w duchu przysłowia: „Słowa uczą, przykłady pociągają” pokażmy im, jak to czynić trzeba.

1. s. Mariola Elżbieta Lasek, nauczyciel oddziału II
  2.