W ramach zajęć z preorientacji zawodowej dzieci poznały zawód intendentki oraz księgowej. Na spotkaniu z s. Nikodemą dzieci dowiedziały się m.in. w jaki sposób siostra pisze jadłospisy, dlaczego obiad składa się z dwóch dań i dlaczego surówki są zdrowe. Siostra wysłuchała także propozycji dzieci, co takiego mogłaby umieścić w jadłospisie. I kto wie? Może już wkrótce pojawią się gofry, muffinki, albo budyń czekoladowy.

W czasie spotkania z s. Ingą starszaki dowiedziały się, że niezbędnym narzędziem pracy w księgowości jest komputer. Mogły też dokonać prostych obliczeń korzystając z kalkulatora. Każde dziecko zniszczyło co najmniej jeden niepotrzebny dokument w niszczarce. Starszaki wykazały się także znajomością monet i banknotów. Dodatkowo siostra pokazała, jak wyglądały banknoty kilkadziesiąt lat temu.

Na zakończenie zajęć każda z sióstr otrzymała przygotowany wcześniej papierowy kwiat, który zdaniem dzieci nawet pachnie.

Dziękujemy Siostrom za spotkanie.

1. s. Marlena Monika Siuta nauczyciel oddziału III