yes

W ramach zajęć z preorientacji zawodowej dzieci poznały zawód intendentki oraz księgowej. Na spotkaniu z s. Nikodemą dzieci dowiedziały się m.in. w jaki sposób siostra pisze jadłospisy, dlaczego obiad składa się z dwóch dań i dlaczego surówki są zdrowe. Siostra wysłuchała także propozycji dzieci, co takiego mogłaby umieścić w jadłospisie. I kto wie? Może już wkrótce pojawią się gofry, muffinki, albo budyń czekoladowy.

W czasie spotkania z s. Ingą starszaki dowiedziały się, że niezbędnym narzędziem pracy w księgowości jest komputer. Mogły też dokonać prostych obliczeń korzystając z kalkulatora. Każde dziecko zniszczyło co najmniej jeden niepotrzebny dokument w niszczarce. Starszaki wykazały się także znajomością monet i banknotów. Dodatkowo siostra pokazała, jak wyglądały banknoty kilkadziesiąt lat temu.

Na zakończenie zajęć każda z sióstr otrzymała przygotowany wcześniej papierowy kwiat, który zdaniem dzieci nawet pachnie.

Dziękujemy Siostrom za spotkanie.

  1. s. Marlena Monika Siuta nauczyciel oddziału III

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Alfabet logopedyczny w listopadzie
Na stronie Logopedia dodano nową relację z realizacji projektu logopedycznego w przedszkolu.
Minął tydzień
W ostatnim tygodniu u starszaków rozmawialiśmy o budowie ciała człowieka. Poznawaliśmy, gdzie się znajduje kolano,
Z kolejną wizytą w Bibliotece Głównej…
Udało się dotrzeć na czas, choć droga do pokonania nie jest krótka. W bibliotece przywitał
W świecie wyobraźni
Miniony tydzień w grupie starszaków przebiegał pod hasłem: “W świecie wyobraźni”. Staraliśmy się rozwijać wyobraźnię
Dwa domy
Listopad 2023
Krakowiaczek
Listopad 2023