yes

W ramach zajęć z preorientacji zawodowej dzieci poznały zawód intendentki oraz księgowej. Na spotkaniu z s. Nikodemą dzieci dowiedziały się m.in. w jaki sposób siostra pisze jadłospisy, dlaczego obiad składa się z dwóch dań i dlaczego surówki są zdrowe. Siostra wysłuchała także propozycji dzieci, co takiego mogłaby umieścić w jadłospisie. I kto wie? Może już wkrótce pojawią się gofry, muffinki, albo budyń czekoladowy.

W czasie spotkania z s. Ingą starszaki dowiedziały się, że niezbędnym narzędziem pracy w księgowości jest komputer. Mogły też dokonać prostych obliczeń korzystając z kalkulatora. Każde dziecko zniszczyło co najmniej jeden niepotrzebny dokument w niszczarce. Starszaki wykazały się także znajomością monet i banknotów. Dodatkowo siostra pokazała, jak wyglądały banknoty kilkadziesiąt lat temu.

Na zakończenie zajęć każda z sióstr otrzymała przygotowany wcześniej papierowy kwiat, który zdaniem dzieci nawet pachnie.

Dziękujemy Siostrom za spotkanie.

  1. s. Marlena Monika Siuta nauczyciel oddziału III

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Zajęcia z położną
  Przygotowując się do obchodów Dnia Świętości Życia, zaprosiliśmy na zajęcia do grupy maluszków mamę
Maluchy w świecie książek
W grupie maluszków przez cały tydzień od 2 do 5 kwietnia wszystkie zajęcia dotyczyły książek.
Życzenia świąteczne
Na Święta Paschalne s. Adriana i cała kadra przedszkola życzy radosnych spotkań z Jezusem Zmartwychwstałym,
Święcenie pokarmów w przedszkolu
Tradycyjnie w Wielką Środę odbywa się w przedszkolu święcenie pokarmów. W tym dniu brakowało tylko
Królowa Śniegu – spektakl muzyczny
Dziś w Kinie Kijów przedszkolaki z oddziału II i III oglądały baśń muzyczną Królowa Śniegu.
Informacje
Drodzy Rodzice 26 marca 2024 – Starszaki Średniaki jadą do Kina Kijów na spektakl muzyczny