yes

“Jestem sobie przedszkolaczek” – to piosenka, którą z radością zaśpiewały maluszki, po ceremonii pasowania. A co było wcześniej? Oczywiście solidne przygotowania do tego wydarzenia, które w oczach trzylatka naprawdę jest wielkie. Scenariusz opracowano, podążając za dziećmi. I tak się zaczęło od wesołej piosenki: “Jadą, jadą misie”, później zaśpiewano piosenkę z gestami: ” Przytul”. Oczywiście nie mogło zabraknąć wiersza “Mam trzy latka, trzy i pół” J. Suchorzewskiej i “Idzie, idzie miś”.  Dzieci również brały czynny udział w przygotowaniu dekoracji,  wyzwalając swoje talenty artystyczne malując farbami jesienne liście. I wreszcie nadszedł ten dzień, 26.10 2023r. W godzinach przedpołudniowych maluszki spotkały se z kolegami i koleżankami ze starszych grup i otrzymały specjalne prezenty: pojemnik na kredki od starszaków i łapki od średniaków. O godzinie 15.00 w obecności rodziców maluszki zaprezentowały swój repertuar, następnie s. Dyrektor przy użyciu dużej, czerwonej kredki “pasowała” każde dziecko na przedszkolaka, wręczając dyplom i kuferek pełen niespodzianek. W radosnej atmosferze zrobiono pamiątkowe zdjęcia i zjedzono słodki poczęstunek.

s. Eligia Alina Ryniak nauczycielka oddziału I Maluchy

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Alfabet logopedyczny w listopadzie
Na stronie Logopedia dodano nową relację z realizacji projektu logopedycznego w przedszkolu.
Minął tydzień
W ostatnim tygodniu u starszaków rozmawialiśmy o budowie ciała człowieka. Poznawaliśmy, gdzie się znajduje kolano,
Z kolejną wizytą w Bibliotece Głównej…
Udało się dotrzeć na czas, choć droga do pokonania nie jest krótka. W bibliotece przywitał
W świecie wyobraźni
Miniony tydzień w grupie starszaków przebiegał pod hasłem: “W świecie wyobraźni”. Staraliśmy się rozwijać wyobraźnię
Dwa domy
Listopad 2023
Krakowiaczek
Listopad 2023