yes

“Jestem sobie przedszkolaczek” – to piosenka, którą z radością zaśpiewały maluszki, po ceremonii pasowania. A co było wcześniej? Oczywiście solidne przygotowania do tego wydarzenia, które w oczach trzylatka naprawdę jest wielkie. Scenariusz opracowano, podążając za dziećmi. I tak się zaczęło od wesołej piosenki: “Jadą, jadą misie”, później zaśpiewano piosenkę z gestami: ” Przytul”. Oczywiście nie mogło zabraknąć wiersza “Mam trzy latka, trzy i pół” J. Suchorzewskiej i “Idzie, idzie miś”.  Dzieci również brały czynny udział w przygotowaniu dekoracji,  wyzwalając swoje talenty artystyczne malując farbami jesienne liście. I wreszcie nadszedł ten dzień, 26.10 2023r. W godzinach przedpołudniowych maluszki spotkały se z kolegami i koleżankami ze starszych grup i otrzymały specjalne prezenty: pojemnik na kredki od starszaków i łapki od średniaków. O godzinie 15.00 w obecności rodziców maluszki zaprezentowały swój repertuar, następnie s. Dyrektor przy użyciu dużej, czerwonej kredki “pasowała” każde dziecko na przedszkolaka, wręczając dyplom i kuferek pełen niespodzianek. W radosnej atmosferze zrobiono pamiątkowe zdjęcia i zjedzono słodki poczęstunek.

s. Eligia Alina Ryniak nauczycielka oddziału I Maluchy

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Logopedia
Zaktualizowano wpis: https://przedszkole3kanoniczki.pl/logopedia/
Msza Święta – 26 maja 2024
Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejną Mszę Świętą celebrowaną w kaplicy Sióstr w intencji zamówionej
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest Patronalną Uroczystością Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego odprawiliśmy
Ogólnopolski konkurs tańca towarzyskiego
12 maja dwanaścioro dzieci z najstarszej grupy wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie tańca towarzyskiego –
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców
Nabór uzupełniający
Są jeszcze wolne miejsca. Od dnia 23 kwietnia 2024 roku przedszkole prowadzi nabór uzupełniający na