yes

Kto mieszka w niebie? Czy każdy może zostać świętym? Czy dzień Wszystkich Świętych jest radosny czy smutny? Na takie i inne pytania szukały odpowiedzi starszaki w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych. Do jakich wniosków doszły? Do takich, że w niebie mieszkają przyjaciele Pana Boga, którzy żyjąc na ziemi mieli swoje zainteresowania, rozwijali talenty. Niektórzy dokonali rzeczy wielkich, a niektórzy żyli bardzo zwyczajnie. Wszystkich łączyła miłość do Boga i ludzi. W jaki sposób możemy stawać się świętymi? Dzieci mówiły o dobrym sercu, o modlitwie, czytaniu Pisma Świętego, chodzeniu do kościoła, pocieszaniu, gdy ktoś jest smutny,  przebaczaniu, dbaniu o rośliny i zwierzęta, o pomaganiu rodzicom, porządkowaniu zabawek. 

Z wypowiedzi dzieci podczas zajęć udało się stworzyć symboliczną drogę do nieba. Powstała wystawa prac: “Nie tylko Polscy Święci”. Wspólnymi siłami został utworzony kącik: “Święci są wśród nas”, w którym można było obejrzeć obrazki i książki o Świętych, a także prowadzić aniołkowe rozmowy. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie ubrań dla dzieci w białym i niebieskim kolorze. 

s. Marlena Monika Siuta

s. Franciszka Justyna Babiarz, nauczycielki oddziału III

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9
Konkurs “Mój Lajkonik”
Dzieci z grupy Starszaków wzięły udział w konkursie plastycznym z okazji „Pochodu Lajkonika”, który polegał
KONKURS „NASI ULUBIENI BOHATEROWIE”
  W marcu Starszaki uczestniczyły w wycieczce do Kina Kijów, gdzie oglądały bajkę  „Wyspa Puffinów.
Dzień dziecka w przedszkolu
Atrakcje w przedszkolu: 3 czerwca 2024
Dzień Mamy i Taty u Maluszków
Przedstawienie o małej żabce.