yes

Kto mieszka w niebie? Czy każdy może zostać świętym? Czy dzień Wszystkich Świętych jest radosny czy smutny? Na takie i inne pytania szukały odpowiedzi starszaki w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych. Do jakich wniosków doszły? Do takich, że w niebie mieszkają przyjaciele Pana Boga, którzy żyjąc na ziemi mieli swoje zainteresowania, rozwijali talenty. Niektórzy dokonali rzeczy wielkich, a niektórzy żyli bardzo zwyczajnie. Wszystkich łączyła miłość do Boga i ludzi. W jaki sposób możemy stawać się świętymi? Dzieci mówiły o dobrym sercu, o modlitwie, czytaniu Pisma Świętego, chodzeniu do kościoła, pocieszaniu, gdy ktoś jest smutny,  przebaczaniu, dbaniu o rośliny i zwierzęta, o pomaganiu rodzicom, porządkowaniu zabawek. 

Z wypowiedzi dzieci podczas zajęć udało się stworzyć symboliczną drogę do nieba. Powstała wystawa prac: “Nie tylko Polscy Święci”. Wspólnymi siłami został utworzony kącik: “Święci są wśród nas”, w którym można było obejrzeć obrazki i książki o Świętych, a także prowadzić aniołkowe rozmowy. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie ubrań dla dzieci w białym i niebieskim kolorze. 

s. Marlena Monika Siuta

s. Franciszka Justyna Babiarz, nauczycielki oddziału III

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Alfabet logopedyczny w listopadzie
Na stronie Logopedia dodano nową relację z realizacji projektu logopedycznego w przedszkolu.
Minął tydzień
W ostatnim tygodniu u starszaków rozmawialiśmy o budowie ciała człowieka. Poznawaliśmy, gdzie się znajduje kolano,
Z kolejną wizytą w Bibliotece Głównej…
Udało się dotrzeć na czas, choć droga do pokonania nie jest krótka. W bibliotece przywitał
W świecie wyobraźni
Miniony tydzień w grupie starszaków przebiegał pod hasłem: “W świecie wyobraźni”. Staraliśmy się rozwijać wyobraźnię
Dwa domy
Listopad 2023
Krakowiaczek
Listopad 2023